طرح «معامله قرن» آغازی برای پایان سلطه صهیونیست‌ها بر قدس شریف است

تهران – ایرنا- دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای با محکوم کردن طرح موهوم «معامله قرن» تصریح کرد: این طرح آغازی برای پایان سلطه صهیونیست‌ها بر سرزمین‌های اشغالی بویژه قدس شریف است.

به گزارش روز چهارشنبه اداره‌کل اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس شورای اسلامی، دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس باصدور بیانیه‌ای، دخالت نسنجیده و نژادپرستانه «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا مبنی بر تضییع حقوق مشروع ملت فلسطین و مورد اعتراف سازمان ملل و مراجع بین‌المللی را بشدت محکوم و طرح موهوم معامله قرن را آغازی برای پایان سلطه صهیونیست ها بر سرزمین های اشغالی بویژه قدس شریف دانست.

در این بیانیه آمده است: بی تردید خیانت قرن ترامپ طرحی مرده به دنیا آمده است که همانند طرح خاورمیانه بزرگ با مقاومت و مبارزات ملت فلسطین و امت اسلامی به زباله دان تاریخ انداخته خواهد شد. اقدام رییس جمهوری آمریکا علی رغم خیانت برخی سران خود فروخته کشورهای عربی علیه ملت فلسطین و مقدسات اسلامی، عاملی برای تقویت صد چندان مقاومت، وحدت امت اسلام و انگیزه ای دو چندان برای نسل جوان، پویا و در صحنه فلسطین، جهان اسلام و آزادی‌خواهان و حق طلبان با هدف آزادی فلسطین از لوث وجود صهونیست ها و خروج آمریکا از منطقه خواهد بود.

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه مجلس تصریح کرده است: ملت فلسطین در بیش از هفت دهه مقابله با اشغال‌گری، بخوبی آموخته است که آمریکا و متحدان غربی و منطقه‌ای آن، در هیچ مقطعی برای تحقق حقوق مشروع ملت فلسطین و دفاع از این ملت مظلوم و بی دفاع، در مقابل نسل کشی، کودک کشی و آوارگی اقدامی نخواهند نمود و حفظ امنیت و تحقق حقوق نامشروع صهیونیست ها در اولویت هر گونه طرح و راه حل آمریکایی قرار دارد، از این جهت مبازرین فلسطینی با تکیه بر توان و روحیه مقاومت و جهادی خود نه تنها ارتش تا دندان مسلح رژیم صهیونیستی را زمین گیر نموده اند بلکه با تداوم راهپیمایی ها بازگشت و توسعه و گسترش آن به کلیه سرزمین های اشغالی، گام به گام برای بازگشت به سرزمین مادری و اصلی و آزادی قدس نزدیک می شوند و بی تردید بزودی در قدس نماز خواهیم خواند.

در این بیانیه با اشاره به این که «امت اسلامی به فضل الهی و آیات آسمانی یقین دارد که قدس، همه سرزمین اشغالی فلسطین، جولان و مزارع شبعای لبنان آزاد خواهند شد» آمده است: خیانت و استقبال برخی خودفروختگان کشورهای عربی نمی‌تواند مانع انتفاضه فراگیر، قیام و پیروزی سپاه اسلام علیه صهیونیست‌ها، استکبار جهانی و ارتجاع عربی گردد.

حامیان فلسطین، توطئه «معامله قرن» را با تمام ظرفیت محکوم کنند

این بیانیه می افزاید: قدس شریف متعلق به خدا، ادیان آسمانی و موحدین است و صهیونیسم، انجیلی‌های حامی صهیونیسم و سران خائن برخی کشورهای عربی که بجای کعبه در مقابل ترامپ کرنش می‌کنند، هرگز نمی‌توانند این سرزمین مقدس، زادگاه پیامبران و قبله اول مسلمین را به صهیونیسم خبیث، نژادپرست و ضد خدا واگذار نمایند.

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه مجلس تاکید کرده است: بی تردید مسلمین، مسیحیان و یهودیان ضد صهیونیسم امروز بیش از هر زمان دیگری حمایت از قدس شریف را مورد اهتمام قرار خواهند داد و رهبران ادیان آسمانی نخواهند گذاشت صهیونیست‌ها بر قدس شریف تسلط یابند و اهداف پلید خود را در این شهر مقدس جامعه عمل بپوشانند.

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، اقدام آمریکا را توطئه ای خطرناک برای تداوم تنش و توسعه دامنه بحران در منطقه با هدف حذف مقاومت و جریان بیداری اسلامی و زمینه ای برای حضور مجدد جریانات و گروه‌های تکفیری بدتر از داعش توسط آمریکا و صهیونیست‌ها ارزیابی و از همه حامیان قضیه فلسطین، سازمان‌های مردم نهاد، دانشگاهیان، مجالس کشورهای اسلامی، رهبران دینی و حوزه های علمیه را دعوت کرده است تا در چارچوب وحدت اسلامی با این توطئه آمریکا شیطان بزرگ و خباثت صهیونیسم، مقابله و با تمام ظرفیت آن را محکوم نمایند.

«علی لاریجانی» روز چهارشنبه در گفت‌وگوهای تلفنی جداگانه با «نبیه بری» رییس مجلس لبنان و اسماعیل هنیه «اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، با محکوم کردن طرح «معامله قرن»، تاکید کرد: در این طرح نه تنها حقوق فلسطینی‌ها پایمال شده، بلکه با معرفی بیت المقدس بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، احساسات همه مسلمانان و موحدان جهان جریحه‌دار شده است.

شخصیت های سیاسی در کشورهای مسلمان به این طرح واکنش نشان داده اند، همچنین شهرهای مختلف فلسطین از جمله غزه و کرانه باختری در واکنش به این اقدام ترامپ، شاهد تظاهرات سراسری است.

همه گروه‌ها و جریان‌های فلسطینی مخالفت صریح خود را با این طرح اعلام کردند. در میان کشورهای عربی نیز عربستان سعودی، امارات، قطر و بحرین که به دنبال عادی‌سازی رابطه با رژیم صهیونیستی هستند، از این طرح حمایت کردند.

«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه به وقت محلی همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و با رونمایی طرح صلح خود موسوم به «معامله قرن» بیان کرد که شهر قدس پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی باقی می‌ماند.

«محمدجواد ظریف» وزیر خارجه طرح معامله قرن را کابوسی برای منطقه و دنیا دانست و در واکنشی توییتی به رونمایی و اعلام آن توسط رییس جمهوری آمریکا نوشت: این به اصطلاح «چشم‌انداز صلح»، صرفا پروژه خیالی یک بسازبفروش ورشکسته است.

ظریف با هشتگ «بیایید برای فلسطینی‌ها متحد شویم» در توییت خود ابراز امیدواری کرد که این زنگ بیدارباش برای همه مسلمانانی باشد که در مسیر اشتباه قرار گرفته‌اند.

آیت الله سیستانی مرجعیت عالی شیعیان در عراق نیز در بیانه‌ای با تاکید بر اینکه «معامله قرن» محکوم به شکست است، اعلام کرد: این طرح احساسات صدها میلیون عرب و مسلمان را در سراسر جهان جریحه‌دار کرده است.

«سیدعباس موسوی» در حساب توییتری خود در یادداشت هایی جداگانه به زبان عربی و انگلیسی «معامله قرن» را محکوم کرد و آن را «اهریمنی» دانست که بذر نفرت و خشونت دائمی را در منطقه غرب آسیا می کارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: این به اصطلاح «معامله قرن» هجوی تمام عیار است که توسط جمعی شیاد یاغی جعل شده تا آرزوهای یک ملت رنج کشیده برای رسیدن به کرامت و حق تعیین سرنوشت را محو نماید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =