۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۳
کد خبرنگار: 1771
کد خبر: 83652847
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

از دعوای لفظی ترامپ و بولتون تا «جنگ جهانی ششم»

تهران – ایرنا – رئیس جمهوری آمریکا در ادامه دعوای لفظی با جان بولتون مشاور پیش امنیت ملی خود که این روزها حسابی بالا گرفته، در توئیتی نوشت: اگر به حرف های او گوش می کردم، الان بیاد شاهد «جنگ جهانی ششم» بودیم.

ترامپ ساعتی پیش در صفحه توئیتر خود بار دیگر به جان بولتون حمله کرد و نوشت: کسی که سالها پیش نتوانسته بود صلاحیت لازم را(از سنا) برای کسب عنوان نمایندگی در سازمان ملل متحد و حتی کسب هیچ پست دیگری کسب کند، به من التماس کرد تا پستی به او بدهم که نیاز به تایید صلاحیت از سوی سنا ندارد که من هم این کار را کردم .

«خیلی افراد به من گفتند که این پست را به او(بولتون) ندهم اما اما وقتی این پست را گرفت، اشتباهات زیادی مرتکب شد.»

ترامپ نوشت: صادقانه بگویم، من او را اخراج کردم چون اگر همچنان به حرف های او گوش می دادم، الان ما باید شاهد جنگ جهان ششم بودیم. حالا او بلافاصله بعد از اخراج شدن، یک کتاب سراسر کذب و تهوع اور(علیه من) نوشته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که اکنون در برزخ استیضاحش به سر می‌برد، شاهد آن است جان بولتون مشاور امنیت ملی پیشین او که زمانی یار مطمئنی به شمار می‌رفت، قصد دارد تا زهر انتقام اخراج خود را بریزد.

بسیاری از کارشناسان و ناظران سیاسی بر این باورند که شخص رئیس جمهوری آمریکا با انتخاب بولتون به سمت مشاور امنیت ملی خود، فردی را برگزید که دارای صفات «جنگ طلب» و در امور اداری «خشن» و «بی رحم» بود، دقیقا همین خصوصیات منجر به اخراجش از کاخ سفید شد؛ اخراجی که بولتون مدعی استعفا از این سِمت و برملا کردن واقعیت این ماجراست.

نشریه انگلیسی ایندیپندنت ۱۷ اکتبر ۲۰۱۹ (۲۵ مهر ۱۳۹۸) در مقاله‌ای نوشت، ترامپ از ابتدا تمایل چندانی به آوردن بولتون به کاخ سفید نداشت اما در اظهارنظری متناقض درباره بولتون گفته بود، «سرسختی» وی را دوست دارد.
لیبرال‌های آمریکایی در آن زمان نگران بودند که بولتون در عرصه سیاست خارجی بر آتش غریزه تهاجمی ترامپ دامن زند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =