آیین‌های عزاداری حضرت فاطمه در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

شهرکرد- ایرنا-همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه، آیین‌های عزای دخت نبی مکرم اسلام، روز چهارشنبه در چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

مردم چهارمحال و بختیاری با سیاهپوش کردن شهرها و روستاها و برگزاری آیین‌های تعزیه، روضه‌خوانی و سوگواری، در غم شهادت حضرت فاطمه اشک ماتم ریختند.
به همین مناسبت آیین‌های عزاداری حضرت فاطمه(س) در شهرکرد در دفتر نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری برگزار شد و سپس عزداران از سمت دفتر امام جمعه شهرکرد به طرف امامزاده حلیمه و حکیمه خاتون حرکت کردند.

همچنین آیین عزاداری در نقاط مختلف چهارمحال و بختیاری در این روز با حضور جوانان برگزار شد و تعدادی از هیاتهای عزاداری در چهارراه بازار شهرکرد به حرکت درآمدند.

همچنین سوگواره یاس نبوی در ۱۴ امامزاده و بقعه شاخص از جمله حلیمه و حکیمه خاتون شهرکرد، میرحیدرشاه نقنه، حمزه بن علی‌ بلداجی، سید بهاالدین محمد شیخ شبان، سید محمد بارده، عزیزالله کیان، ابراهیم  گوجان، حیدربن مالک باباحیدر، ابراهیم فیل آباد، محمد بن علی منجرموئی، جعفر شیاسی، عباس علی برجوئی، احمد ارمند و جعفر پیران برگزار شد.

در شهرکیان و شهر وردنجان نیز آیین سمنو پزان به مناسبت شهادت حضرت فاطمه برگزار شد.

۳۲ آیین محوری عزاداری از سوی بیش از یکهزار هیات مذهبی و ‎ ۱۱۴گروه تعزیه در ‎ ۷۰۰مسجد و اماکن متبرکه چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =