دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه برای مقابله با ویروس کرونا آماده است

کرمانشاه- ایرنا- به دنبال احتمال انتشار ویروس کرونا در کشور عراق و اقلیم کردستان عراق؛ رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه دستور تشدید مراقبت بهداشتی مرزی را صادر کرد.

دکتر محمودرضا مرادی روز چهارشنبه به ایرنا گفت: تقویت پرسنل و ‌امکانات در همه مرزهای ورودی کشور عراق و اقلیم به استان کرمانشاه برای بررسی فرد به فرد واردشوندگان به کشور اعلام شده و از هم میهنان درخواست می کنیم در صورت ضرورت نداشتن، سفر خود به این‌ مناطق و سایر کشورها را لغو کنند.

وی اظهار داشت: در این راستا همه بیمارستان های شهرستان های مرزی و مرکز استان آمادگی مقابله با این ویروس را دارند.

او تاکید کرد که همگان باید توصیه های بهداشتی را رعایت نمایند.

براساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون موردی از ویروس کرونا در کشور و استان کرمانشاه مشاهده نشده است اما رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت از نزدیکی این ویروس به مرزهای ایران خبر داد.

دکتر کیانوش جهانپور در این ارتباط اعلام کرد که مشاهده موارد ابتلا در امارات، ترکیه، اقلیم کردستان و موارد مشکوک در عربستان و پاکستان  از احتمال قریب الوقوع ورود کرونا به ایران حکایت دارد.

وی تاکید کرد: مراقبت‌ها و غربالگری ورود ادامه دارد؛ لکن هیچ کدام مانع قطعی و کاملی در مقابل ویروس نخواهد بود.
استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین کشور عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.