تحقق عدالت به شرط اعتقاد نامزدهای انتخابات به ساخت ایرانی قدرتمند

تهران- ایرنا- دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت که امکان شکل‌گیری اقتصاد توانمند با هدف تحقق عدالت وجود دارد به شرطی که نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی به ساختن ایرانی قوی اعتقاد داشته باشند.

سجاد اسدی  امروز چهارشنبه در نشست خبری هجدهمین دوره آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل افزود: این اردو امسال در شرایطی برگزار می‌شود که از یک سو شهادت سردار سپهبد شهیدسلیمانی را پشت سر گذاشته‌ایم و از سوی دیگر انتخابات مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم. همزمان نیز با طلیعه گام دوم انقلاب و تشدید فشارهای آمریکا بر نظام و ملت ایران مواجه‌ایم.

وی گفت: دشمن سطح بالایی از دشمنی را علیه ملت ایران آغاز کرده است پس ما نیز باید آمادگی بالایی در سطح داخلی و بین المللی برای مقابله با او ایجاد کنیم.

دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل تصریح کرد: در سال‌های اخیر اقتصاد کشور، کانون دشمنی آمریکایی‌ها با ایران بوده است. بر همین اساس برای موفقیت در این نزاع باید همراه با نگرش عالمانه به ظرفیت جوانانی که در این حوزه رشد کرده‌اند تکیه کرد تا به اقتصادی توانمند در کشور دست یابیم و این شعار هجدهمین اردوی جهاد اکبر اتحادیه است.

هدف اقتصاد توانمند، عدالت گستری است

اسدی با بیان اینکه هدف از داشتن اقتصاد توانمند، گسترش عدالت در همه زمینه‌ها است، افزود: این قابلیت سبب مقابله با آمریکا و هم پیمانان این کشور می‌شود. البته در عدالت و عدالتخواهی ساختارمند، ذات جریان دانشجویی با آرمان خواهی پیوند خورده و این مسئله نیز برای عموم مردم نیز محترم و پسندیده است.

وی با تاکید به اینکه عدالتخواهی ساختارمند به معنای مقابله با ساختارهای بی‌عدالت کشور و یا کوتاهی بعضی از آنها در تحقق عدالت است، افزود: شرکت‌ها، دستگاه‌ها و بعضی از نهادهای تصمیم گیر در تحقق عدالت ضعف‌های بزرگی دارند. از طرفی در بین آرمان‌های چون آزادی، استقلال، معنویت و پیشرفت، مسئله عدالت موضوعی است که در کانون توجه دشمن قرار گرفته است.

نامزدهای ورود به مجلس شورای اسلامی باید ایده محور باشند

اسدی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در اسفندماه ۹۸ تصریح کرد: در انتخابات مجلس امکان شکل گیری اقتصاد توانمند با هدف تحقق عدالت وجود دارد. البته نامزدها باید به ساختن ایرانی قوی اعتقاد داشته باشند و از دریچه و درگاه توجه به مردم و ظرفیت‌های جوانان نه از طریق وادادگی و امیدبستن به دشمن در جهت ساختن ایرانی قوی گام بردارند.

وی گفت: اینکه افرادی که وارد عرصه انتخابات می شوند، ایده محور باشند بسیار مهم است. مثلا بگویند که چگونه می‌خواهند مسئله مالیات را حل کنند و چه ایده‌ای برای کاهش بیکاری، افزایش تولید و از بین بردن کانون‌های ناکارآمدی درحوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دارند.

دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل یادآور شد: نامزدهایی که می‌خواهند وارد مجلس شوند باید اجرای عدالت از مسیر اقتصاد توانمند را دنبال کرده و ایده‌های خود را برای تحقق این مسئله بیان کنند.

اردوی آموزشی جهاد اکبر در ۳ بخش با حضور ۷۰۰ نفر از فعالان اتحادیه برگزار می‌شود
سیدایمان احمدی، عضو شورای مرکزی و مسئول برگزاری هجدهمین اردوی جهاد اکبر نیز در این نشست درباره جزئیات این اردوی آموزشی گفت: این اردو از ۱۱ تا ۱۸ بهمن‌ماه با حضور ۷۰۰ نفر از فعالان اتحادیه در سه بخش اصلی برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: محتوای این دوره آموزشی در سه بخش قابل تقسیم‌بندی است. بخش اول به آموزش‌های تشکیلاتی و عقیدتی اختصاص دارد که در آن پیرامون جایگاه دانشجو و دانشگاه و ضرورت حضور در تشکل‌های اسلامی، ‌انگیزه تشکیلاتی، اصول و مبانی کار تشکیلاتی، مدیریت زمان، ولایت‌فقیه، عدالت و آزادی، جریان‌شناسی سیاسی و جنبش دانشجویی، کار تشکیلاتی از منظر قرآن و گام دوم انقلاب آموزش‌های مختلفی اختصاص دارد.

مسوول برگزاری هجدهمین اردوی جهاد اکبر ادامه داد: در بخش دوم این دوره که با حضور شخصیت‌های مطرح ملی برگزار می‌شود، ابعاد مطالبه‌گری و انتخاباتی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

احمدی خاطرنشان کرد: برنامه هایی ویژه زنان و خانواده، مسائل بین‌المللی، بازخوانی مفاهیم فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی و تجلیل از هنرمندان جبهه فرهنگی انقلاب بخش سوم اردو را تشکیل می دهد.

به گزارش ایرنا، هجدهمین دوره اردوی آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل امسال را در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =