کیفیت هوای برخی مناطق تبریز برای گروه‌های حساس ناسالم است

تبریز - ایرنا - اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: شاخص کیفیت هوای برخی از مناطق تبریز براساس ذرات ۲.۵ میکرون بیش از 100 بوده و برای گروه‌های حساس ناسالم است.

به گزارش روز چهارشنبه این اداره کل، شاخص کیفیت هوای تبریز در ایستگاه های میدان نماز 133 و آبرسان 107 است که برای گروه های حساس ناسالم تلقی می شود.

وی افزود: این شاخص در حال حاضر در ایستگاه های میدان آذربایجان 23 و حکیم نظامی 30 (پاک)، در راه آهن 73، در بهداشت 62 و باغشمال 84 (قابل قبول) است.

براساس شاخص کیفیت هوا، از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم، ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

قاسمی از مردم خواست تا از ترددهای غیرضروری و فعالیت طولانی در فضای باز خودداری کرده و کودکان و بیماران قلبی و ریوی از حضور در مکان‌های باز خودداری کنند و مردم نیز از خودروهای شخصی استفاده نکنند.

شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منو کسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می‌دهد

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =