۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۹
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83652559
۰ نفر

برچسب‌ها

گلستان سوگوار شهادت حضرت فاطمه (س) است

گرگان - ایرنا - همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مردم شهر و روستاهای گلستان سوگوار دردانه نبی اکرم (ص) هستند و دیشب و امروز در فضایی آکنده از حزن و اندوه در مساجد و حسینیه ها به عزاداری پرداختند.

دوستداران و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در این آیین ها با برگزاری مراسم دسته روی و سینه زنی ، مداحی، نوحه خوانی در سوگ شهادت بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه (س) اشک ریختند.

در این آئین ها که دیشب آغاز شده و امروز چهارشنبه نیز ادامه دارد، سخنرانان ، مداحان و خطبا در وصف بزرگ بانوی جهان اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) سخنرانی کرده و به قرائت زیارت عاشورا پرداختند.

شرکت کنندگان در آیین های عزاداری با پوشیدن لباس های مشکی و حمل بیرق های عزا در سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) ارادت خودشان را به اهل بیت بیان کردند.

حضرت فاطمه (س) در سال پنجم پس از بعثت و در روز ۲۰ جمادی الثانی در مکه و در خانه حضرت محمد (ص) پیامبر اسلام و حضرت خدیجه (س) به دنیا آمد.

حضرت فاطمه زهرا(س) بر اثر وقایع ناشی از هجوم به خانه ایشان، به روایتی در ۱۳ جمادی الاول سال ۱۱ هجری قمری و بنابر روایتی دیگر در سوم جمادی الثانی سال ۱۱هجری قمری به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =