۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۹
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 83652555
۰ نفر

برچسب‌ها

وداع البرز با  شهدای گمنام

کرج - ایرنا- همزمان با سالروز شهادت بی بی ۲ عالم، حضرت صدیقه طاهره (س)، پیکر های مطهر چهار شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس، امروز چهارشنبه با حضور مردم شهیدپرور و همیشه در صحنه استان البرز تشییع و به خاک سپرده شدند.

پیکر پاک این شهدای گمنام که در تفحص های اخیر کمیته جستجوی مفقودین در مناطق مختلف عملیاتی کشف شده، پس از انتقال به معراج تهران و طی مراحل قانونی وارد استان البرز شدند.

از این چهار شهید، پیکر پاک ۲ شهید امروز بر روی دستان مردم شهید پرور ماهدشت کرج  تشییع و در محوطه مسکن مهر این منطقه (شهرک پیام) به خاک سپرده شدند.

یکی از این شهدا  در زمان شهادت ۳۰ سال سن داشته  و در جزیره بوارین عراق و در عملیات والفجر هشت  شربت شهادت نوشیده است،  شهید دیگر نیز ۲۵ ساله و  سال ۱۳۶۱ در عملیات رمضان در شرق بصره  به آسمان ها پرکشیده است.

پیکر پاک ۲ شهید دیگر نیز در شهرک جهان نما و شهرک خاتم الانبیاء (ص) کرج  تشییع شدند و در مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان البرز واقع در شهرک جهان نما در بستر خاک آرمیدند.

یکی از این شهدا که ۲۵ سالن سن داشته در تک دشمن در منطقه عملیاتی زبیدات  و شهید دیگر  ۲۵ ساله  در عملیاتی کربلای پنج و در منطقه شلمچه شربت شهادت نوشیدند.

همچنین پیکر پاک یک شهید گمنام دیگر نیز روز گذشته در منطقه رجایی شهر کرج تشییع و در اداره کل اطلاعات استان البرز به خاک سپرده شد.

این شهید گرانقدر که  در زمان شهادت ۱۸ سال سن داشته  سال ۱۳۶۱ در منطقه عملیاتی رمضان در شرق بصره به شهادت رسیده است.

استان البرز بیش از پنج هزار و ۲۵۰ شهید والا مقام را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =