استاد شجریان فردا از بیمارستان مرخص می‌شود

تهران- ایرنا- مدیر هماهنگ‌کننده تیم پزشکی استاد محمدرضا شجریان از مرخص شدن وی فردا (پنجشنبه، دهم بهمن) خبر داد.

حسن عباسی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: استاد شجریان امروز پس از پایان انجام آزمایش‌های پزشکی از بیمارستان مرخص شد.

             تیم پزشکی از نتیجه آزمایش‌ها رضایت داشتند.

عباسی پیش از این به خبرنگار ایرنا گفته بود دلیل حضور او در بیمارستان انجام آزمایش‌های دوره ای بوده است. منابع خبری از روز دوشنبه (ششم بهمن) از بستری شدن استاد شجریان در بیمارستان خبر داده بودند.

استاد شجریان از برجسته‌ترین هنرمندان موسیقی سنتی است و از وی با عنوان خسرو آواز ایران یاد می شود. وی نوروز ۹۵ با انتشار ویدئویی ضمن تبریک سال نو، از ابتلای خود به بیماری سرطان خبر داد و پس از آن تاکنون تحت نظر پزشکان به مداوا مشغول است.

استاد محمدرضا شجریان (متولد یکم مهر ۱۳۱۹ در مشهد) خواندن را از کودکی با همان لحن کودکانه آغاز کرد. از کودکی، با توجه به استعداد و صدای خوبش، تحت تعلیم پدر که خود قاری قرآن بود، مشغول به پرورش صدای خویش شد. وی را که مبدع چند ساز موسیقی است و شاگردان مختلفی را در عرصه هنر ایران از جمله ایرج بسطامی، حسام‌الدین سراج، حمیدرضا نوربخش، علی جهاندار و پسرش همایون تربیت کرده است، پیش از هر چیز مردمان این دیار به دو اثر فاخر ربنا و مرغ سحر می شناسند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =