۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۵
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 83652530
۰ نفر

برچسب‌ها

طنین ندای یا زهرا (س) در آسمان البرز

کرج- ایرنا- همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، هزاران تن از مردم استان البرز با شرکت در اجتماع هیات های مذهبی به سوگواری و عزاداری پرداختند.

امروز در کرج و سایر شهرستان های استان البرز عزاداران فاطمی  به خیابان ها آمدند و در سوگ شهادت دخت مکرم نبی اسلام (ص) ، همسر ولایت و مادر امامت اشک ماتم ریختند.

البرز امروز حال وهوای خاصی به خود گرفته و عزاداران خاندان رسالت با برپایی اجتماع پرشور فاطمی ارادات خود را به خاندان نبوت و رسالت به نمایش گذاشته اند.

فاطمه(س)  در قرآن کریم معنا و مفهوم سوره مبارکه "کوثر" است،  از مصادیق بارز و درخشان آیه مبارکه "تطهیر"، از چهره های بزرگ آیه شریفه مباهله  و از شخصیت های والای آیه کریمه "قربی" است. او از بندگان خاص خدا در سوره "انسان" است..
 سوم جمادی الثانی، سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) دختر گرامی پیامبر اسلام (ص) و همسر فداکار علی (ع) است. بانوی بزرگواری که در دوران کوتاه زندگی خود، منشاء برکات بسیاری برای اسلام و مسلمانان شد.

در سالروز شهادت این بانوی بزرگوار، در حالیکه دل دوستدارانش و تمام آزاد اندیشان جهان، غرق در ماتم و اندوه است، در اقصی نقاط جهان اسلام،‌ ایران اسلامی و همچنین استان البرز آیین های عزاداری برگزار می شود.

امروز مردم استان البرز درسالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با اجتماع پرشورخود ، حال و هوای فاطمی به استان بخشیدند و در سوگ دخت نبی مکرم اسلام (ص) ، همسر ولایت و مادرامامت اشک ماتم ریختند.

عزاداران حضرت فاطمه زهرا (س ) درمیدان شهدای کرج در فضایی حزن انگیز در سوگ این بانوی بزرگ اسلام به عزاداری و سوگواری پرداختند.

آیین های عزاداری و ویژه برنامه های فرهنگی و مذهبی در شهرستان های ساوجبلاغ ، نظرآباد ، طالقان ، اشتهارد و فردیس با شور فاطمی همراه بود.

امروز اجتماع فاطمیون در ده ها نقطه استان البرز از جمله هیئات مذهبی، بقاع متبرکه، حسینیه ها و مساجد با شور و حال خاصی برگزار شد.

همچنین مراسم عزاداری حضرت زهرا(س) نیز با حضور مردم ساعت ۱۵ امروز در آستان مقدس امامزاده محمد (ع ) حصارک کرج نیز برگزار می‌شود.

مردم عزادار فاطمی استان البرز امروز در سالروز شهادت بی بی دو عالم میزبان پیکرهای پاک  چهار شهید گمنام دفاع مقدس هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =