٢٦ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در کهریزک تخریب شد

شهرری - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری، از تخریب ٢٦ مورد ساخت و ساز غیرمجاز و آزادسازی چهار و نیم هکتار از زمین‌های کشاورزی بخش کهریزک این شهرستان خبر داد.

محمد عباسی روز چهارشنبه در گفت و گو خبرنگار ایرنا گفت: این میزان از ساخت و ساز غیرمجاز در راستای اجرای تبصره ۲ بند ۱۰ قانون حفاظت از اراضی کشاورزی در روستای قلعه نو چمن بخش‌ کهریزک شهرستان ری‌ با حکم قضایی تخریب شد.

وی با بیان اینکه ساخت و ساز غیرمجاز و دیوارکشی زمین های کشاورزی موجب افزایش پنج برابر این اراضی می شود، خاطرنشان کرد: افراد سودجو با دیوار کشی زمین های کشاورزی به دنبال احداث ویلا،  انبار و کارگاه هستند.

عباسی تاکید کرد: متخلفان باید بدانند که تمامی ساخت‌ و سازهای صورت گرفته در اراضی کشاورزی شهرستان ری زیر ذره‌ بین بازرسان جهاد قرار دارد و با هر مورد بدون مجوز برخورد قانونی می شود.

عباسی در پایان یادآور شد: افرادی که به دنبال سرمایه گذاری و خرید باغ و یا باغ ویلا هستند، پیش از هرگونه معامله، وضعیت زمین را از بخشداری و یا اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری استعلام نمایند.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری با ۲۹ هزار هکتار زمین کشاورزی سالانه حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی تولید می‌کند، قرار گیری اراضی کشاورزی این شهرستان در حاشیه شهرک‌ها و لکه‌های صنعتی و همچنین قرار گیری بخش اعظمی از انبارهای نگهداری کالای کشور در این منطقه بسیاری از کشاورزان را ترغیب به تغییر کاربری اراضی می کند.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب تهران قرار گرفته است، این شهرستان رتبه اول تولید گندم، ذرت علوفه‌ای، صیفی‌جات، شیر و رتبه دوم تولید جو و تخم مرغ را در استان تهران دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =