۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۶
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 83652514
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه قزوین درگذشت همسر شهید سرلشکر لشگری را تسلیت گفت

قزوین -ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین روز چهارشنبه با صدور پیامی درگذشت همسر سیدالاسرا شهید سرلشکر خلبان حسین لشگری را تسلیت گفت.

متن این پیام تسلیت  که روز چهارشنبه به خبرگزاری ایرنا ارسال شده،به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
با تأثر و تأسف خبر درگذشت خانم منیژه لشگری همسر سیدالاسرای انقلاب اسلامی شهید سرلشکر خلبان حسین لشگری را دریافت کردم.

بانویی که ۱۸ سال دوری و فراق همسر در اسارت را تحمل کرد و پس از بازگشت آن آزاده سرافراز ده سال بعد در غم ابدی شهادت او نشست و اینک بعد از این فراق ۲۸ ساله به دیدار حق شتافته است.

از خدای متعال برای ایشان رحمت و غفران الهی و حشر با صدیقه طاهره سلام الله علیها و برای فرزند و بستگان ایشان صبر مسالت می کنم.

بانو حوا لشگری همسر شهید حسین لشگری دوشنبه هفته جاری به دلیل عارضه ایست قلبی به لقا الله پیوست.

سرلشکر خلبان شهید حسین لشگری، سال ۱۳۳۱ در ضیاءآباد قزوین به دنیا آمد و در تیر ماه ۱۳۵۶ با درجه ستوان دومی خلبانی فارغ‌التحصیل شد و در یگان‌های نیروی هوایی دزفول، مشهد و تبریز دوره شکاری را تکمیل کرد.
با شروع جنگ تحمیلی به خیل رزمندگان اسلام شتافت و پس از انجام ۱۲ متموریت، هواپیمای وی مورد اصابت موشک دشمن قرار گرفت و در خاک دشمن به اسارت نیروهای بعثی عراق درآمد.
این شهید سرافراز سرانجام پس از ۱۶ سال اسارت به نیروهای صلیب سرخ معرفی شد و دو سال بعد در ۱۷ فروردین ۱۳۷۷ به خاک مقدس وطن بازگشت ودر بدو ورود به وطن، لقب "سید الاسرای ایران" را از مقام معظم رهبری دریافت کرد.
وی پس از سال‌ها تحمل رنج و آلام ایام اسارت در نوزدهم مرداد ۱۳۸۸ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.