اجتماع فاطمیون در جوار شهدای گمنام بیرجند برگزار شد

بیرجند - ایرنا - اجتماع مردم و هیات‌های عزاداری همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در جوار شهدای گمنام بیرجند برگزار شد.

این آیین روز چهارشنبه با حرکت هیات‌های عزاداری و قشرهای مختلف مردم در مسیر بلوار پاسداران بیرجند آغاز شد و سوگواران با نوحه خوانی و سینه زنی در غم شهادت دختر نبی مکرم اسلام (ص) اشک ماتم ریختند.

عزاداران فاطمی سپس با اجتماع مقابل بوستان شهدای گمنام بیرجند به سوگواری پرداختند و استاندار خراسان جنوبی نیز در جمع عزاداران حضور یافت.

آیین‌های عزاداری ایام فاطمیه و سوگواری شهادت حضرت فاطمه ‌زهرا (س) که از چند روز پیش در مساجد، تکایا و بقاع متبرکه خراسان جنوبی آغاز شد، از شب گذشته با حضور قشرهای مختلف مردم به اوج رسید.

همچنین شماری از مردم و هیات‌های عزاداری با حضور در آستان مقدس امامزادگان باقریه (ع) شهر بیرجند به مناسبت شهادت ام ابیها عزاداری کردند.

مردم شهرستان‌های مختلف استان نیز با حضور در آیین‌های عزداری و قرائت دعا و زیارت خاصه حضرت فاطمه (س) و برگزاری مجالس عزا به سوگواری پرداختند و به آن حضرت متوسل شدند.

روحانیان و خطبا در این برنامه‌ها در سخنانی با ذکر مصائب اهل بیت (ع) به گوشه‌ای از شخصیت، کرامات و زندگانی دختر پیامبر گرامی اسلام (ص) پرداختند.

برخی عاشقان اهل بیت، نیکوکاران و خیران هم با پخت غذای نذری به ویژه آش و غلور و توزیع آن بین نیازمندان و مردم در این مناسبت معنوی مشارکت کردند.

اجرای طرح سوگواره یاس نبوی نیز در ۵۱ بقعه متبرکه استان خراسان جنوبی از شنبه پنجم بهمن آغاز شد و تا ۱۱ بهمن ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =