امضای تفاهم‌نامه ایجاد دسترسی شهرک صنعتی اردبیل به خط ریلی راه‌آهن

اردبیل - ایرنا - تفاهم‌نامه ایجاد دسترسی شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل به خط ریلی راه‌آهن میانه - اردبیل در نشست مشترک مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و استاندار اردبیل امضا شد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، در این نشست که با ابتکار و پیگیری استاندار اردبیل در محل دفتر مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تشکیل شد ، طرفین بر توسعه و ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید در استان تاکید کردند.

استاندار اردبیل گفت: در این تفاهم‌نامه طرفین متعهد شدند تا در سریع‌ترین زمان ممکن این اتصال ریلی عملیاتی شده و هزینه احداث آن به طور مشترک میان سازمان صنایع کوچک و استانداری اردبیل تامین اعتبار و پرداخت شود.

اکبر بهنامجو ایجاد ناحیه صنعتی اصلاندوز را از دیگر موارد مطرح شده ذکر کرد و افزود: تلاش می‌شود این ناحیه صنعتی در مدت مشخص شده تکمیل شود و با توجه به قرارگیری این ناحیه صنعتی در منطقه مرزی و در مجاورت کشور جمهوری آذربایجان، احداث آن تحولی عظیم در اقتصاد و اشتغال این منطقه محروم استان ایجاد خواهد کرد.

وی مساحت این ناحیه صنعتی را ۳۰ هکتار ذکر و اظهارامیدواری کرد با تسهیل صدور مجوزها، امکان احداث و سرمایه‌گذاری در این ناحیه صنعتی فراهم شود.

استاندار اردبیل از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه را احداث شهرک مرزی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان دانست.

او اظهارداشت: احداث این شهرک صنعتی مرزی بر اقتصاد استان بسیار تاثیرگذار خواهد بود و طرفین بر تسهیل فرآیندهای اداری و آغاز عملیات اجرایی این شهرک صنعتی تاکید کردند.

وی ادامه‌داد: در این جلسه قرار شد تا مطالعات امکان‌سنجی این شهرک صنعتی سریع آغاز و به مشاورین ذیصلاح واگذار و در اسرع وقت مطالعات کامل آن آغاز شود.

او  تشریح‌کرد: بر اساس تفاهم‌نامه فیمابین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و استانداری اردبیل، طرفین مشترکا متعهد به تامین اعتبارات لازم برای احداث شهرک مرزی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان شدند.

استاندار اردبیل ایجاد شهرک صنعتی مرزی در این منطقه محروم مرزی را باعث توسعه و ایجاد اشتغال در شمال استان دانست و گفت: با احداث و توسعه شهرک صنعتی مشترک، مقدمات حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در استان فراهم خواهد شد تا شاهد افزایش رونق تولید در استان باشیم.

وی ایجاد شهرک صنعتی سرمایه‌گذاری خارجی در استان را از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست برشمرد و افزود: بر اساس گفتگوهای انجام شده مقرر شد این بلوک صنعتی در فاز سوم شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل و به مساحت ۹۵ هکتار ایجاد شود و تمام مراحل اخذ استعلامات و مجوز آن در مرحله پایانی خود بوده که با تامین اعتبارات مورد نیاز، در آینده نزدیک عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

او ادامه داد: قرارگیری در کنار فرودگاه اردبیل و محور ترانزیتی اردبیل- آستارا از مزایای شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل است که با استقبال سرمایه‌گذاران روبرو شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =