۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۸
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 83652469
۰ نفر

برچسب‌ها

ایلام آخرین استان کشور در نرخ تورم ماهانه است

ایلام‌ - ایرنا - استاندار ایلام گفت: این استان در دیماه امسال بهترین عملکرد در کاهش میزان تورم ماهانه را در بین استان های کشور داشته و بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، استان ایلام در شاخص وضعیت تورم ماهانه در دیماه امسال آخرین استان کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی از بهبود روند وضعیت تورم استان بر طبق گزارش رسمی مرکز آمار ایران خبر داد و اظهار داشت: پس از آنکه طی چند ماه گذشته نرخ تورم استان در رتبه اول کشور قرار گرفته بود با تشکیل یک تیم کارشناسی پیگیری وضعیت در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در این میان مجموعه اقدامات استان در راستای برگزاری نشست های تخصصی، نظارت و کنترل بیشتر بر چرخه عرضه و تقاضای کالا، جلوگیری از خروج برخی کالاهای ضروری از استان، مبارزه جدی با قاچاق کالا و ایجاد تعادل و ثبات نسبی در بازار باعث شد که بر اساس آخرین داده های مرکز آمار ایران وضعیت تورم استان نسبت به گذشته رو به بهبودی گزارش شود.

سلیمانی دشتکی با یادآوری اینکه استان در نرخ تورم سالانه هنوز در رتبه اول کشور قرار دارد، اضافه کرد: اما این روند در حال بهبود است بطوریکه نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به دیماه سال جاری در کل خانوارهای استان ایلام ۴۶.۸ درصد است که در مقایسه با ماه قبل که ۴۸.۶ درصد بوده، به میزان ۱.۸ واحد درصد کاهش یافته است.

وی به نرخ تورم ماهانه استان اشاره کرد و گفت: استان در تورم ماهانه به مراتب وضعیت بهتری نسبت به گذشته پیدا کرده است، بطوریکه در دی ماه امسال با کاهش منفی ۰.۰۵ واحد درصد، تورم استان در این شاخص به میزان ۳.۶ واحد درصد نسبت به ماه گذشته کاهش یافته است و بر این اساس رتبه تورم نقطه به نقطه استان نیز در دیماه امسال از اول به سوم کشور تغییر یافته است. 

وی ضمن اینکه ابراز امیدواری کرد: روند کاهش تورم استان در ماه های آتی نیز ادامه یابد، خاطر نشان کرد: بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار کشور نرخ تورم نقطه به نقطه کل خانوارهای استان ایلام در نقاط شهری ۲۹.۴ درصد و در نقاط روستایی ۳۰.۸ درصد است که در نقاط شهری در مقایسه با ماه قبل ۳.۶ و در نقاط روستایی به میزان ۷.۲ واحد درصد کاهش یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =