کیفیت هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است

تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز (چهارشنبه، نهم بهمن) و فردا (پنجشنبه، دهم بهمن) کیفیت هوای شهرهای تهران، کرج، قزوین، اصفهان و اراک در حد ناسالم برای گروه‌های حساس است.

کبری رفیعی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: امروز و فردا در بیشتر مناطق کشور جوی آرام را داریم و در ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می شود همچنین  فردا در شمال شرق کشور بارش پراکنده خواهیم داشت.

وی ادامه داد: سامانه بارشی جدید از بعد از ظهر جمعه از طرف شمال غرب کشور وارد می شود و ابتدا برای مناطق شمال غرب و غرب کشور بارش برف و باران و وزش باد را به همراه خواهد داشت.

این کارشناس هواشناسی تصریح کرد: روز شنبه گستره این بارش ها به جنوب غربی و استان های واقع در البرز غربی و مرکزی، زاگرس مرکزی و شمالی همچنین سواحل غربی و مرکزی دریای خزر می رسد.

روز یکشنبه شرق سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور و بخش هایی از مرکز ادامه بارش ها را خواهد داشت.

هوا در مناطق سیل‌زده آرام است

رفیعی عنوان کرد: تهران امروز آسمان صاف و در بعد از ظهر افزایش ابر و غبار محلی را دارد. همچنین حداکثر دما در تهران امروز به ۷ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد و پیش بینی شده فردا حداقل دما به ۲ درجه بالای صفر برسد البته امروز دمای مهرآباد به صفر درجه سانتی گراد رسید.

وی اظهار داشت: سردترین مراکز استان امروز صبح شهرکرد و تبریز با دمای ۹ درجه سانتی گراد زیر صفر و بعد از این دو شهر به ترتیب زنجان با دمای ۸ درجه سانتی گراد زیر صفر و بجنورد ۷ درجه زیر زیر صفر بودند همچنین بندر عباس با دمای ۲۳ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان است.

به گفته این کارشناس هواشناسی در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان نیز جوی آرام و بدون بارش پش بینی می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =