دادستان کرمانشاه از نظارت ناکافی بر موسسات آموزشی و هنری انتقاد کرد

کرمانشاه- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه با انتقاد از وضعیت موجود مراکز فرهنگی و آموزشی در شهر کرمانشاه خواستار نظارت بیشتر دستگاه‌های ذیربط شد.

روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه روز چهارشنبه به نقل محمدحسین صادقی باانتقاد از وضعیت موجود این مراکز اعلام کرد: دستگاه های وظیفه مند در خصوص نظارت بر این مراکز به وظایف خود عمل نمی کنند به طوری این شرایط باعث شده کیفیت خدمات، عدم صلاحیت متصدیان، فعالیت بدون مجوز، برگزاری آزمون بدون‌ ملاحظات ترافیکی، مکان های برگزاری کلاس و در نهایت تخلفات متعددی در این حوزه شاهد باشیم.
وی ضمن اشاره به رشد افزون پانسیون های مطالعاتی غیرمجاز در سطح شهر، تخلفات صورت گرفته در این حوزه را غیرقابل تحمل دانست و از لزوم دقت خانواده ها در این که فرزندانشان حتما به مراکز معتبر مراجعه نمایند سخن گفت.
وی در خصوص همایش ها عنوان کرد: برگزاری همایش هایی با تبلیغات گسترده محیطی و اخذ هزینه های کلان بدون نظارت حداقلی راجع به کیفیت و صلاحیت مدرس یا سخنران مدعو بیشتر به یک کاسبی منفعت طلبانه محض شبیه است. اخذ ۲ میلیون ریال برای ۲ ساعت شرکت در یک همایش با چه فرمولی از هزینه ها و حاشیه سود توجیه می شود؟! 
صادقی از  لزوم ارزیابی و پایش صلاحیت مدرسین و اساتیدی در این مراکز فعالیت دارند خبر داد و تاکید کرد دستگاه های که در این خصوص واجد تکلیف قانونی هستند و در انجام این تکالیف مسامحه و تعلل داشته اند را قابل مواخذه دانست و از برخورد جدی با این دستگاه ها خبر داد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه در پایان خطاب به خانواده ها عنوان کرد؛ که در این زمینه بایستی هوشیار و مطالبه گر باشند و تاکید کرد که دیدگاه های خود را با صندوق صوتی دادستان یا معاونت حقوق عامه دادسرا در میان بگذارند.