حزب الله لبنان: هیچ معامله‌ای نمی‌تواند حقوق فلسطینیان را پایمال کند

تهران – ایرنا – حزب الله لبنان سه شنبه شب با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن طرح صلح دونالد ترامپ موسوم به «معامله قرن»،‌ اعلام کرد که هیچ توطئه، معامله و خیانتی نمی‌تواند حقوق فلسطینیان را در اراضی شان پایمال کند و امت و ملت زنده ما این توانایی را دارد که به زودی این معامله را از بین ببرد.

به گزارش المنار، در بیانیه حزب الله آمده است: معامله قرن گام بسیار خطرناکی است که پیامدهای بسیار بدی بر آینده منطقه و ملت‌های آن خواهد داشت.

حزب الله افزوده است: دولت شیطانی آمریکا پس از ده ها سال حمایت از دشمن، اشغالگری، تجاوز و قتل عام علیه ملت های عربی امروز دشمنی اش را به تلاش برای از بین بردن حقوق تاریخی و قانونی مردم فلسطین معطوف کرده است.

در بیانیه حزب الله همچنین آمده است: اگر تبانی و خیانت آشکار و نهان شماری از رژیم های عربی نبود این معامله به وجود نمی آمد. ملت های ما که به مساله فلسطین ایمان دارند هرگز خیانت حکامی را که به خاطر تاج و تخت سستشان تن به خیانت دادند نمی بخشند.

این بیانیه همچنین «معامله ننگ» که از سوی دولت وحشی دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا به هزینه مردم فلسطین، سرزمین و مقدسات آنها انجام شده را به شدت محکوم کرده است.

حزب الله افزوده است: آنچه که امروز در واشنگتن روی داد این نکته را تاکید می کند که گزینه مقاومت تنها انتخاب پیش رو برای آزادی اراضی اشغالی است و مذاکرات نمی تواند هیچ اسیر یا سرزمینی را آزاد کند بلکه دشمن را به تجاوز و اشغال بیشتر سوق می دهد.

حزب الله لبنان همچنین مواضع مردم و رهبران فلسطینی و نیز گروه های مقاومت به خاطر مقابله با معامله قرن را ستود.

دونالد ترامپ روز سه شنبه به وقت محلی همراه با "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و طرح صلح خود موسوم به معامله قرن را اعلام کرد. وی اعلام کرد که شهر قدس پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی باقی می ماند.

شهرهای مختلف فلسطین نیز در واکنش به این اقدام ترامپ، تظاهرات سراسری در غزه و کرانه باختری برگزار کردند.

گروه های مختلف فلسطینی به صورت متحد طرح ترامپ را رد کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =