۲۰ هزار نفر مهمان خوان فاطمه زهرا در بجنورد

بجنورد- ایرنا- همزمان با شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و آغاز دهه فاطمیه در اقدامی خودجوش عاشقان اهل بیت (ع) در هیات منتظران مهدی (عج) مرکز استان خراسان شمالی اقدام به پخت آش نذری برای ۲۰ هزار نفر کردند.

مسوول هیات منتظران مهدی (عج) سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اقدام به صورت خودجوش در ۴۲ موکب حضرت زهرا (س) در شهرهای مختلف کشور انجام شد که بجنورد یکی از آنها است.
وحید سائبی افزود: در این حرکت مردمی، در مجموع اعتباری افزون بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای پخت آش در این ۴۲ شهر هزینه شد که سهم خراسان شمالی از این رقم بیش از ۱۰۰ میلیون ریال بوده است.
وی یادآور شد: تمامی هماهنگی های مربوط به این برنامه توسط جمعی از مردان هیاتی و برنامه های مربوط به پخت آش اعم از پاک کردن سبزی و حبوبات و پخت توسط جمعی از بانوان انجام گرفت.
سایبی خاطرنشان کرد: موکب حضرت زهرا و هیات منتظران مهدی (ع) از سه سال قبل تا کنون هر ساله در محل مسجد امام حسن مجتبی (ع) بجنورد این برنامه را اجرا می کند.
وی اظهار داشت: برای فردا نیز این هیات توزیع ۲ هزار وعده غذای گرم را در محل استقرار هیات، روبه روی مسجد امام حسن مجتبی (ع) اجرا خواهد کرد.
امروز حدود ۴۰ نفر از هنرمندان خوشنویس ممتاز و فوق ممتاز خراسان شمالی نیز به کتابت احادیث، اشعار و روایات حضرت فاطمه (س) پرداختند و تعزیه فاطمی نیز از امروز در تماشاخانه شمس بجنورد آغاز شد که تا پایان دهه فاطمیه ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =