۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۹
کد خبرنگار: 1550
کد خبر: 83652333
۱ نفر

برچسب‌ها

رد پای مخرب انسان در نمایشگاه گروهی هنر چیدمان

رشت- ایرنا-بطری های پلاستیکی با رنگی فریبنده جای طبیعت سبز را گرفته اند ، درختان به جای برگ و بار پاره های پلاستیک را میزبان شده اند و خرده ریزه های پسماند فسیل های نوین جهان صنعتی را می سازند.

نمایشگاه گروهی هنر چیدمان ( اینستالیشن آرت )با عنوان "رد پا"با طرح و ایده آرمان صداقت و اجرای گروهی آرتین زری دوست،امیر حسین رمضان زاده،امیر محمد محسنی،امیر مهدی اخوان،صاحب شفیع پور،علیرضا جعفریان،محمد خانجانی،محمد مهدی حسنی در نگارخانه آرمان در معرض تماشا قرار داده شده است.

آرمان صداقت می گوید:موضوع  نمایشگاه در ارتباط با تاثیر مخرب انسان بر طبیعت با تولید روز افزون زباله بخصوص بطری های پلاستیکی است.

به گفته وی در اواسط دهه ۱۹۸۰ ردپای اکولوژیکی انسان بر روی زمین ، که بیانگر میزان استفاده افراد از منابع مصرفی است، از ظرفیت کره زمین بیشتر شده است و سال به سال نیز این ردپا بیشتر می شود.

وی خاطرنشان می کند: فسیل های معاصر در واقع حجم هایی  هستند از جنس پلاستیک که در طی روز به دور محصولات مورد استفاده ما پیچیده شده اند و پس از مصرف درون زمین را اشغال می کنند و به عنوان میراث ما در آینده  از زمین استخراج خواهند شد.

وی می افزاید: موج فزاینده رشد جمعیت به همراه مصرف رو به تزاید فردی موجب شده تا مطالبات انسان ها در عرصه سیاره خاکی بیش از مقتضیات طبیعی آن باشد.صنعتی شدن جوامع و افزایش مهاجرت به شهر ها نیز باعث افزایش روند تصرف منابع طبیعی زمین و استفاده روز افزون آنها شده است. در چند دهه اخیر این رشد که با شیب صعودی نسبتا ثابتی حرکت می کرد به میزانی رسیده که حتی از ظرفیت اکولوژیکی کره زمین نیز بیشتر شده است.

افزایش جمعیت آینده می تواند موجب تنزل و تهی ساختن آتی منابعی چون خاک سطحی، آب زیر سطحی، پوشش جنگل  شود، و منابع قابل دسترس هر نفر را نیز کاهش دهد.در حال حاضر، تعداد جمعیت و نیز سرانه مصرف انسان ها در حال افزایش است، درحالی که تمام حوزه های مربوط به زمینهای تولیدی و موجودی سرمایه طبیعی ثابت و یا در حال کاهش است .

صداقت  خاطرنشان کرد: ساخت این مجموعه با مشارکت دانش آموزان و دانشجویان در جهت آموزش مسائل زیست محیطی انجام شده است.

زمان نمایشگاه،پنجشنبه ۳بهمن لغایت پنجشنبه ۱۰بهمن(گالری چهارشنبه۹بهمن ،تعطیل می باشد.زمان بازدید:۱۷ الی۲۰ ،نشانی :رشت،میدان قلی پوربه سمت جاده پیربازار،بعداز رستوران کارن،خیابان شهید نوروزی،کوچه هشتم،نگارخانه آرمان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =