طرح غربالگری اضطراب کودکان پنج  تا ۶ ساله مهریز آغاز شد

یزد- ایرنا- سرپرست اداره بهزیستی مهریز گفت: طرح غربالگری اضطراب کودکان پنج تا ۶ سال با همکاری برخی دستگاه‌های اجرایی و آموزش و پرورش در مهدهای کودک این شهرستان آغاز شد.

رضا زارع  عصر سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این طرح  با هدف شناسایی کودکان در معرض خطر اضطراب در مهدهای کودک و پیش دبستانی شهرستان پیگیری می‌شود.
وی  با بیان اینکه شایع‌ ترین اختلال دوران کودکی اضطراب است اضافه کرد: در بسیاری اوقات علائم این اختلال با فرآیند رشد طبیعی کودک اشتباه گرفته و مانع تشخیص و مداخله به موقع می‌شود.

به گفته وی اختلال اضطراب کودکی پدیده ای گذرا نبوده و در صورت بی توجهی و درمان نشدن تا سنین نوجوانی و بزرگسالی ادامه می یابد و موجب افت عملکرد تحصیلی، اجتماعی و شغلی فرد و یا منجر به افسردگی و سوء مصرف مواد مخدر می شود. 

این مسوول خاطرنشان کرد: با تشخیص به موقع و طراحی مداخله به هنگام می‌توان از طریق والدین و مربیان به کودکان کمک کرد که چگونه اضطراب خود را کنترل کنند و زندگی طبیعی داشته باشند. 

زارع بیان داشت:  سال گذشته ۴۰۸ نفر از کودکان  منطقه غربالگری شدند که موردهای مشکوک در مرحله دوم بعد از غربالگری، شناسایی  و به روان شناس و  روان پزشک ارجاع داده شدند و امسال این طرح در ۲۵ مرکز پیش دبستانی و مهد کودک  به مدت  ۲ ماه اجرا می‌شود.

هم‌اکنون ۹ باب مهدکودک مهریز در مناطق  روستایی فعال هستند .

مرکز  شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =