شعبه ویژه رسیدگی به مشکلات اقتصادی در لرستان راه اندازی می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - رییس کل دادگستری لرستان گفت: به منظور حمایت و رفع مشکلات واحدهای اقتصادی شعبه ویژه برای رسیدگی به این پرونده‌ها در شهرستان‌های استان راه اندازی می‌شود.

محمد رزم شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در سالن جلسات اتاق بازرگانی لرستان بیان کرد: امروز کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد و در این راستا باید تصمیات جهادی اتخاذ شود.

وی اظهار داشت: قوانین و مجوزهای مختلف از طرف مراجع تصمیم گیر دستاویزهایی است که برای حمایت از تولید و سرمایه گذاران وضع شده است و اگرچه بانک ها مدافع سرمایه خود هستند اما هدف همه رونق اقتصادی است.

رزم ادامه داد: شعارهای اساسی و راهبردی مقام معظم رهبری از سال های پیش در خصوص اقتصاد مقاومتی تبیین شده است و باید بصورت جدی به این امر کمک کرد.

رییس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه نباید واحدهای فعال و نیمه فعال استان تعطیل شوند، اضافه کرد: این واحدها  نیازمند حمایت های اقتصادی هستند و تمام تصمیمات استان باید منجر به حمایت و تقویت این واحدها باشد.

وی با بیان اینکه بنا بر مر قانون باید از واحدهای تولیدی استان حمایت کرد، اظهار داشت: شعب ویژه اقتصادی، شعب دادگاه کیفری ۲ و شعب ویژه دادسرا باید در هر شهرستانی راه اندازی شود و اختلافات اقتصادی در استان برطرف شود.

رزم ادامه داد: قاضی مربوطه و فعال اقتصادی و ادارات اجرایی مخاطب در جلسه حاضر شوند و دلایل طرفین بررسی می شود.

وی عنوان کرد: در این راستا جهت تعیین  شعب ویژه اقتصادی تفاهم نامه ای بین شوراهای حل اختلاف و صنعت و معدن و تجارت منعقد شده است و شعب ویژه حل اختلاف در خرم آباد، بروجرد،  الیگودرز ، ازنا، دورود، دوره چگنی تشکیل می شود.

رییس کل دادگستری لرستان گفت: در قراردادهای بانکی و تخصیص وام و سپردن تسهیلات در زمان اختلاف شورای حل اختلاف باید بتواند حکم صادر کند.

وی افزود: در این شورا از توانمندی های کارشناسان خبره و صنعتگران استفاده می شود تا فصل خصومت واحدهای اقتصادی استان و  از تعطیلی آنها و اطاله دادرسی جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه دغدغه مردم، مقام معظم رهبری و مسولان بیکاری جوانان است، یادآور شد: ریشه اصلی اغتشاشات و مشکلات بیکاری جوانان است و مبنای اصلی بحران های اجتماعی که منجر به مسایل امنیتی می شود بیکاری است.

وی با بیان اینکه اکنون مشکل بیکاری به درون جامعه تحصیلکرده رخنه کرده است، افزود: حتی افراد دارای تحصیلات تکمیلی با مشکل بیکاری مواجه هستند که این مشکل باید ریشه یابی و برطرف شود.

رزم برلزوم برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت و عزم مسوولان برای رفع این مشکل تاکید کرد و اظهار داشت: امید است برنامه ها و راهکارهای تاثیرگذاری در این راستا در سطح جامعه عملیاتی شود.

وی ادامه داد: در این راستا تمام قوانین و بخشنامه ها بیانگر حمایت از بخش های اقتصادی است و بانک ها و دستگاه های مربوطه باید بر این مهم و تقویت بخش خصوصی برای ایجاد زمینه اشتغال توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه بیکاری جوانان را برسرعت به سمت آسیب های اجتماعی و جرایم متعدد کیفری می کشاند، عنوان کرد: مقام معظم رهبری جلسات آسیب های اجتماعی را پیگیری می کنند و این در حالی است که بیکاری دشمن کشور ما است.

رزم با بیان اینکه بیکاری به خانه و کاشانه ایران وارد شده است، تاکید کرد : بخش خصوصی و دولتی باید برای ریشه کنی این موضوع نهایت تلاش را به کار گیرند.

رییس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه در طی سالیان گذشته شعارهای نوروزی و رهنمودهای  مقام معظم رهبری بر امر حمایت تولید و رونق تولید تاکید داشته است،  گفت: ۱۰ کمسیون های مجلس مسایل اقتصادی را پیگیری می کنند و این حکایت از اهمیت موضوع اقتصادی در جامعه دارد و باید در این راستا اهتمام لازم شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =