زلزله ۵.۱ ریشتری خان‌زنیان شیراز خسارت نداشت

شیراز- ایرنا- مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که زلزله ۵.۱ ریشتری خان‌زنیان که سه شنبه رخ داد،هیچگونه خسارت مالی و تلفات جانی نداشته است.

رحیم آزادی، شامگاه سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تمام سالن‌های ورزشی و مساجد برای اسکان موقت مردم منطقه خان‌زنیان آماده است و علاوه بر این به هر یک از خانه‌ها نیز یک چادر داده شده تا در حیاط و فضای خارج از خانه نصب کنند.
وی ادامه داد: تمام نیروهای امدادی و خدمات رسان در آماده باش کامل هستند و در منطقه حضور دارند و هرگونه خدمات مورد نیاز را شهروندان ارائه می‌دهند.
زلزله ای به قدرت ۵.۱ درجه ریشتر عصر سه‌شنبه هشتم بهمن ۹۸ خان زنیان از توابع شیراز را لرزاند تا این منطقه شاهد دومین زمین لرزه در ۲ روز پیاپی باشد.
زمین لرزه عصر سه شنبه ساعت ۱۸ و ۵۴ دقیقه و ۳۲ ثانیه در عمق ۵ کیلومتری خان زنیان از توابع بخش ارژن شهرستان شیراز رخ داد.
زلزله دوشنبه هفتم بهمن ۹۸ با قدرت ۵.۴ ریشتر ساعت ۱۶ و ۵۸ دقیقه و ۲۶ ثانیه در عمق ۷ کیلومتری رخ داده بود.
هنوز از میزان زیان های  مالی و تلفات انسانی زلزله دوم که در عمق ۵ کیلومتری و با فاصله حدود ۴۰ کیلومتری غرب شیراز رخ داد، گزارشی نرسیده است.
بنا بر اعلام عنایت الله رحیمی استاندار فارس، برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که حدود ۴۳ روستای این منطقه تحت تاثیر زلزله عصر دیروز دوشنبه قرار داشته‌اند اما چهار روستا نسبت به سایر روستاها آسیب بیشتری دیده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =