مساله صدور سند مالکیت از مشکلات مسکن مهر قزوین

قزوین - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: مساله صدور سند مالکیت که به دلایل مختلف در برخی واحدهای مسکن هنوز صادر نشده از مشکلات مسکن مهر استان است که باید هرچه زودتر حل شود.

علی فرخزاد شامگاه سه شنبه در نشست شورای مسکن استان قزوین با بیان اینکه مشکل واحدهای مسکن مهر صدور اسناد مالکیت است،افزود: اعطای سند مالکیت برای ساکنان واحدهای مسکن مهر به عنوان پشتیبان مالی و اقتصادی خوبی محسوب می‌شود و آنها می‌توانند با پرداخت هزینه‌های بسیار کم عرصه واحدهای خود را در اختیار بگیرند.
وی اظهار داشت: هدف از واگذاری عرصه واحدهای مسکن مهر آن است که ساکنان واحدها سرنوشت ملک را خودشان بر عهده بگیرند.
فرخزاد با اشاره به ۴۴ هزار مسکن مهر در استان افزود: متاسفانه برخی موانع از جمله دریافت نشدن استاندارد آسانسورها و عدم ارائه گزارش مهندسان ناظر برای پایان کار در صادر نشدن سندها تاثیرگذار بوده است.
این مسوول افزود: برخی از مهندسان ناظر نسبت به صدور پایان کار اقدامی به عمل نیاورده اند که در صورت ادامه این کار آنان را یا به شورای انتظامی معرفی کرده و یا افراد دیگر را جایگزین خواهیم کرد.
وی تصربح کرد: کمتر از ۱۰ تعاونی  مسکن مهر استان هم اکنون با بیشترین چالش روبرو بوده که با تبدیل آنها به واحدهای سه جانبه است.
فرخزاد در ادامه اظهار امیدواری کرد با تکمیل واحدهای مسکونی باقی مانده، پروژه مسکن مهر قزوین ظرف ۶ ماه آینده به پایان برسد.