۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۵
کد خبرنگار: 2327
کد خبر: 83652202
۰ نفر

برچسب‌ها

مشت آهنین پلیس فرانسه علیه آتش‌نشانان

تهران- ایران- پلیس ضد شورش فرانسه روز سه‌شنبه به تظاهرات مسالمت آمیز و صنفی آتش‌نشانان با مشت آهنین پاسخ داد.

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، آتش‌نشانان فرانسه در اعتراض به اصلاحات نظام بازنشستگی و همچنین مطالبات صنفی، در پاریس تظاهرات کرند.

این تظاهرات به صورت مسالمت آمیز در میدان "رپوبلیک" پاریس برگزار شد اما بعد از مدت کوتاهی به زد و خورد با پلیس ضد شورش فرانسه منجر شد.

پلیس فرانسه با استفاده از باتوم و گاز اشک آور تلاش کرد تا ماموران آتش‌نشانی را متفرق کند.

پیش از دخالت پلیس، چند تن از آتش نشانان، در اعتراض به اصلاحات نظام بازنشستگی در فرانسه، بطور نمادین خودسوزی کردند.

شنبه هفته گذشته نیز حدود یک هزار آتش‌نشان فرانسوی به علت مطالبات صنفی در شهر استراسبورگ تظاهرات کردند.

یکی دیگر از مواردی که آتش‌نشانان به آن اعتراض دارند، خشونت‌های مردم علیه آنها در هنگام ماموریت‌ها و بی تفاوتی دولت به این موضوع است.

یکی از آخرین موارد این خشونت‌ها به جشن‌های سال نو میلادی در شهر استراسبورگ باز می‌گردد که در جریان پرتاب مواد محترقه و آتش‌زا به سوی یک خودروی آتش‌نشانی، ۲ مامور زخمی شدند.

به گزارش رسانه‌های فرانسوی سه مامور آتش‌نشان نیز روز یکشنبه گذشته هنگامی که قصد کمک رسانی به فردی در نزدیکی استراسبورگ را داشتند با چاقو مورد حمله قرار گرفتند.

علاوه بر آتش‌نشان‌های فرانسوی، روز شنبه نیز تظاهرات مردمی در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت و ضد نظام سرمایه‌داری برگزار شد.

اعتراض‌های مردمی علیه سیاست‌های دولت مکرون از ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸ (۲۶ آبان ۹۷) در سراسر این کشور با جمعیت حدود ۳۰۰ هزار نفری آغاز شد. این اعتراض‌ها در کنار اعتصاب‌ها علیه اصلاحات بازنشستگی همچنان در روزهای شنبه هر هفته دنبال می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =