موازی کاری در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب کنار گذاشته شود

قم-ایرنا- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قم گفت: در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باید از هرگونه موازی کاری توسط دستگاه‌های استانی خودداری شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی لقمانپور عصر سه‌شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی قم بیان کرد: برخی از اقدام‌های انجام‌شده در رابطه با مساله تبیین بیانیه گام دوم انقلاب تکراری است.

وی اضافه کرد: اقدام‌ها و برنامه‌های انجام‌شده در رابطه با بیانیه گام دوم انقلاب باید همراه با خروجی و نتیجه برای مردم باشد.

وی ابراز کرد: در این رابطه باید از ظرفیت موسسات و نهادهای تخصصی که در این زمینه فعالیت می‌کنند استفاده شود.

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم نیز تصریح کرد: محتوای بیانیه گام دوم انقلاب کاملا شفاف و روشن است و آن چیزی که امروز مورد انتظار است عمل به آن می‌باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس اسکندری اظهار داشت: مردم باید دستاوردهای عمل به بیانیه گام دوم انقلاب را لمس کنند.

وی ابراز کرد: برنامه‌ریزی برای عمل و اجرا مهم‌ترین مساله ای است که در رابطه با بیانیه گام دوم انقلاب احساس می‌شود.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیز بیان داشت: در رابطه با تبیین و معرفی بیانیه گام دوم انقلاب کتابی در ۶ جلد آماده چاپ‌شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید روستا آزاد گفت: این کتاب درمجموع در ۳ هزار و ۴۰۰ صفحه گردآوری می‌شود.

وی افزود: هم‌زمان با ۱۰ بهمن و پنجاهمین سال تدریس درس ولایت‌فقیه توسط امام راحل نشستی با همین موضوع با حضور شاگردان برجسته امام(ره) در دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار می‌شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در اواخر ماه بهمن ۹۷ در بیانیه‌ای خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران، برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان‌های انقلاب اسلامی را در هفت فصل تبیین کردند.

دبیرخانه تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در جهاد دانشگاهی قم تشکیل شد

رییس جهاد دانشگاهی واحد قم نیز تصریح کرد: طرح تبیین بیانیه گام دوم انقلاب با رویکرد قشر جوان و دانشگاهی توسط جهاد دانشگاهی واحد قم دنبال می شود.

محمد حیدری ابراز کرد: در جشنواره مهدویت که همزمان با ایام نیمه شعبان در قم برگزار می شود در راستای بسترسازی تمدن اسلامی با بیانیه گام دوم انقلاب پیوند خواهد خورد.

وی تاکید کرد: دبیرخانه تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در همین زمینه در جهاد دانشگاهی واحد استان قم تشکیل شده است.

وی بیان داشت: در این رابطه مباحثی مانند سبک زندگی اسلامی، اخلاق و معنویت، علم و پژوهش و اقتصاد با همکاری نهادهای تخصصی در حال انجام می باشد.

عضو شورای فرهنگ عمومی قم نیز در ادامه این جلسه ابراز کرد: رسانه های تصویری در مساله پرکردن شکاف بین نسلی و حوادث ابتدای انقلاب عملا اقدام خاصی نداشته اند.

سید اسماعیل طبا تاکید کرد: پرداختن رسانه ها به مساله انقلاب و علل پیداش آن بسیار سطحی و دور از انتظار است.

وی گفت: پرداختن به سیما و منظر شهری و نمادهای انقلاب در طول دهه فجر در سطح شهر قم باید پررنگ تر شود.

وی عنوان کرد: بعد از برگزاری آیین های دهه فجر باید ارزیابی دقیقی از نتایج ویژه برنامه های این دهه صورت بگیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =