۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۳
کد خبرنگار: 2391
کد خبر: 83652180
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار ترکیه به سوریه درباره درگیری های ادلب

آنکارا- ایرنا- با کنترل شهر راهبردی "معره النعمان" در حومه جنوبی ادلب به دست ارتش سوریه، وزارت دفاع ترکیه طی بیانیه‌ای نسبت به هر گونه حمله ارتش سوریه به پایگاه‌های دیده‌بانی ارتش ترکیه در استان ادلب سوریه هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری تایم ترک در روز سه‌شنبه، وزارت دفاع ترکیه در بیانیه خود با بیان اینکه علی رغم اعلام برقراری آتش‌بس در روز ۲۲ دی‌ماه، ارتش سوریه از زمین و هوا به حملات گسترده خود به ادلب ادامه می‌دهد افزود: قتل انسان‌های بیگناه و مجبور کردن صدها هزار غیرنظامی به ترک خانه‌های خود در شرایط سخت زمستان، منجر به تراژدی بزرگ انسانی شده است.

در ادامه بیانیه وزارت دفاع ترکیه چنین آمده است: در برابر هر گونه حمله به پایگاه‌های نظارتی و دیده‌بانی‌های خود که در چارچوب توافقنامه‌های آستانه و سوچی به فعالیت می‌پردازند، با در نظر گرفتن اصل دفاع مشروع و به شدیدترین وجه ممکن واکنش و پاسخ خواهیم داد.

ارتش سوریه پس از چند روز پیشروی در استان ادلب و وارد کردن خسارت های سنگین به مواضع آخرین گروه های تروریستی حاضر در این کشور امروز (سه شنبه) توانست کنترل شهر راهبردی "معره النعمان" در حومه جنوبی ادلب را به دست بگیرد.

به گزارش شبکه خبری المیادین، ارتش سوریه همچنین توانست مکان تجمع نیروهای ترکیه را در "معر حطاط" در جنوب شهر "معره النعمان" را از سه جهت محاصره کند.

ارتش سوریه  تاکنون در جریان آزادسازی استان ادلب ۳ پست دیدبانی از ۱۲ پست دیده بانی نیروهای ترکیه را نیز به محاصره خود در آورده است.

المیادین همچنین گزارش داده است که یگان های ارتش سوریه در ساعات گذشته توانستند ۱۵ روستا را در حومه "معره النعمان" آزاد کنند.

این شبکه خبری افزود که نیروهای ارتش سوریه کنترل منطقه "جرف الصخر" در شرق "خان طومان" در حومه جنوبی ادلب را نیز به دست گرفته اند.

شبکه خبری روسیا الیوم هم گزارش داده است که ارتش سوریه پس از پیشروی گسترده در جنوب منطقه کاهش تنش در استان ادب سرانجام امروز (سه شنبه) توانست کنترل شهر "معره النعمان" و "وادی الضیف" در حومه ادلب را به دست بگیرد.

به گفته این رسانه روسی ارتش سوریه پس از به دست گرفتن کنترل روستای "کفروما" در حومه جنوب ادلب توانست شهر "معره النعمان" به عنوان بزرگترین مرکز تجمع ترویست های تحریر الشام (النصره سابق) را آزاد کند.

ادامه پیشروی در حلب

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز گزارش داده است که یگان های ارتش این کشور در ادامه پیشروی در استان حلب با حمله موشکی و توپخانه ای توانستند به مواضع تروریست ها در محورهای "خان طومان" ، "المنصوره" و منطقه "الراشدین" در غرب و جنوب غرب حلب خسارت های سنگینی وارد کنند.

درگیری‌ها در استان ادلب و نیز حملات تروریست‌ها به حلب در روزهای اخیر درحالی شدت گرفته است که از روز نهم ژانویه (۱۹ دی ماه) با توافق میان «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه و «رجب طیب اردوغان» همتای ترکیه‌ای وی در منطقه امن ادلب آتش بس اعلام شده است؛ اما این آتش بس دو روز پس از اعلام با حملات تروریست‌ها نقض شد.

ادلب ۱۱ درصد از خاک سوریه را تشکیل می دهد که با توجه به آزادسازی بخش هایی از آن در ماه های گذشته سوریه بزودی می تواند بر این استان نیز تسلط یابد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =