دو گردشگر مشکوک به کرونا مرخص شدند
عکس تزیینی است

تهران- ایرنا- رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از ترخیص دو گردشگر مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

کیانوش جهانپور عصر سه شنبه در حساب توییتر خود نوشت: هر دو گردشگر چینی و آلمانی مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا با توجه به نتایج آزمایشات به عمل آمده، با حال عمومی خوب مرخص شدند.

وی ادامه داد: کماکان بیمار مبتلا به ویروس کرونا در ایران گزارش نشده است. لکن ساختار شناسایی، مدیریت و کنترل همچنان برای شناسایی موارد احتمالی فعال است.

به گزارش ایرنا، سعید نمکی وزیر بهداشت نیز ظهر امروز درباره این دو گردشگر گفته بود: دو فرد خارجی که در یزد به علت سرماخوردگی بستری شدند به هیچ وجه به ویروس کرونا مبتلا نیستند.  این دو فرد که یکی چینی است و ۱۲ روز پیش به علت سرماخوردگی تحت نظر قرار گرفت و بستری شد و فرد دومی که آلمانی است با فرد چینی ارتباط داشته هر دو به زور در بیمارستان بستری شدند، اما آزمایش‌ها نشان داد که هیچ کدام به ویروس کرونا مبتلا نیستند.

محمود نوری شادکام، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد نیز در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: تست بیماران خارجی مشکوک به بیماری کرونا در این استان منفی بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =