نیروهای آمریکا اجساد سرنشینان هواپیمای ساقط شده در افغانستان را بردند

تهران – ایرنا – مقام های آمریکا روز سه شنبه اعلام کردند که نیروهای ارتش این کشور باقیمانده اجساد سرنشینان و خدمه هواپیمای نظامی را که در ولایت غزنی تحت تسلط طالبان سرنگون شده بود، یافته و از محل سانحه انتقال دادند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ این بیانیه چند ساعت پس از درگیری نیروهای طالبان با ارتش افغانستان منتشر شد که برای دستیابی به لاشه هواپیمای جت بمباردیر E- ۱۱  ارتش آمریکا، کوشش می کردند.

آمریکایی ها اعلام کرده اند که کار تعیین هویت اجساد را پس از انتقال آنها از محل بروز سانحه، آغاز خواهند کرد.

منابع امریکایی هنوز درباره تعداد دقیق خدمه و سرنشینان هواپیما اظهار نظر رسمی نکرده اند.

این هواپیما بعدازظهر دوشنبه در بخش پوشیده از برف در شرق افغانستان سرنگون شد.

به گفته خالد وردک رئیس پلیس غزنی، بالگردهای آمریکا بعداز ظهر سه شنبه در جریان عملیاتی با حمایت زمینی نیروهای امنیتی افغانستان در محل سقوط این هواپیما فرود آمدند.
وی افزود: نیروهای افغان که برای پشتیبانی حضور یافته بودند، پس از جمع آوری شدن جنازه های سرنشینان هواپیما توسط آمریکایی ها، به پایگاه هایشان بازگشتند اما از مکانی که آمریکائیان اجساد را به آنجا انتقال داده اند، اظهار ناآگاهی کردند.

نصیر حمد فقیری رئیس شورای استان غزنی نیز با تائید اجرای این عملیات گفت که آمریکائیان دستکم ۲ جنازه را از محل حادثه انتقال داده اند.

وزارت دفاع آمریکا "پنتاگون" با تائید تعلق این هواپیما به ارتش این کشور، ادعاهای طالبان رادر باره سرنگون کردن آن تکذیب کرده است. 
مقام های آمریکا تا این لحظه هنوز عملیات روز سه شنبه را تائید یا در باره آن اظهارنظری نکرده و شمار سرنشینان این هواپیما را در هنگام سرنگونی، مشخص نکرده اند. 
در تصاویری که از مکان حادثه منتشر شده، دستکم ۲ جسد دیده می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =