کوهنوردان از صعود به ارتفاعات اردبیل خودداری کنند

اردبیل - ایرنا- اداره کل مدیریت بحران استانداری اردبیل روز سه‌شنبه به کوهنوردان هشدار داد که به خاطر وزش باد موسوم به گرمیچ، افزایش دما و احتمال سقوط بهمن از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

این اداره کل افزود: همچنین با توجه به احتمال وقوع بهمن در جاده‌های کوهستانی شهروندان استان از تردد و توقف غیرضروری در راه‌های کوهستانی اجتناب کنند.

اداره کل هواشناسی استان اردبیل نیز اعلام کرد که امروز دمای هوا ۳ تا ۵ درجه افزایش یافته اما امشب و صبح فردا در مناطق مرکزی و جنوبی استان همچنان یخبندان و دمای زیرصفر تداوم دارد.

بنا پیش‌بینی هواشناسی روز چهارشنبه به دلیل عبور موج ضعیفی از منطقه، آسمان استان نیمه ابری تا ابری شده که تنها در مناطق کوهستانی و ارتفاعات (به ویژه دامنه‌های کوه سبلان) بارش خفیف احتمال می‌رود. 
همچنین برای روز پنجشنبه شرایط جوی در سطح استان پایدار و آسمانی  صاف تا نیمه ابری پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان اردبیل پیش‌بینی کرد که  از امروز تا جمعه شب با توجه به تقویت مرکز کم‌فشار بر روی دریای خزر، وزش باد جنوبی (گاهی با سرعت تند تا نسبتاً شدید) در اغلب مناطق بویژه نواحی مرکزی و جنوبی استان کولاک برف در گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی و برفگیر ایجاد خواهد شد.

 از عصر جمعه با ورود سامانه ناپایدار جوی به منطقه، ضمن وزش باد تند و افزایش ابر، دمای هوا بتدریج کاهش یافته و طی روزهای شنبه و یکشنبه در بیشتر مناطق استان بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود، این سامانه بارشی تا ظهر یکشنبه در استان فعال خواهد بود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =