۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۵
کد خبرنگار: 1384
کد خبر: 83652130
۰ نفر

برچسب‌ها

۳ هزار سفیر سلامت در پردیس آموزش دیدند

تهران- ایرنا- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پردیس گفت: بر اساس سیاست‌های ارائه خدمات بهداشتی رایگان با مشارکت های مردمی، تاکنون ۳ هزار سفیر سلامت توسط شبکه بهداشت و درمان این شهرستان آموزش دیدند.

به گزارش ایرنا، سعید آسیایی در حاشیه برگزاری دومین مجمع خیرین سلامت در شهر پردیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور آگاهی بخشی درمانی در قالب سفیران سلامت، علاقمندان با مراجعه به شبکه بهداشت و درمان روشهای خود مراقبتی، راه‎های شاخت بیماریها، شناسایی علائم سرطان‌های مختلف و روش های پیشگیری از بیماری‌ها را آموزش می بینند.

وی ادامه داد: افراد آموزش دیده سفیران سلامت ما در ادارات،مدارس،دانشگاه ها و سایر مراکز متقاضی حضور پیدا کرده و به  رایگان به آنها آموزش می دهند.

این مقام مسئول اظهار داشت: سفیران سلامت در شبکه بهداشت و درمان پس از طی دوره آموزش های خاص زمان مناسب مراجعه به پزشک را به شهروندان آموزش می‌دهند تا از مراجعات بی مورد شهروندان به پزشک جلوگیری شود. 

آسیایی با اشاره به راه اندازی کانون‌های سلامت محله در شهرستان پردیس اظهار داشت: کانون سلامت محله خیابان سپاه در بومهن عملکرد مناسبی داشت و در این راستا طی چند روز آینده کانون سلامت محله جاجرود راه اندازی خواهد شد و برای  راه اندازی کانون سلامت محله در پردیس و فازهای جدید مسکن مهر برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه کانون‌های سلامت مشکلات درمانی هر محله را احصا  و بررسی کرده و به شبکه بهداشت و درمان گزارش می‌دهند، اظهار داشت: به منظور رفع و حل به موقع مشکلات درمانی شهروندان، کمیته هایی برای بررسی و رفع به موقع مشکلات درمانی در محل شبکه بهداشت و درمان  این شهرستان تشکیل شده است.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =