تیم شطرنج ناشنوایان کهگیلویه و بویراحمد قهرمان کشور شد

یاسوج- ایرنا- رییس هیأت ناشنوایان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تیم شطرنج ناشنوایان مردان رده سنی بزرگسالان این استان برای نخستین بار در رقابت های قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی مقام اول را کسب کرد.

سردار پاریاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نخستین دوره رقابت های شطرنج ناشنوایان مردان رده سنی بزرگسالان قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی یادواره شهید سردار قاسم سلیمانی و گرامیداشت ایام الله دهه فجر در تهران برگزار شد.

وی افزود: ۶۰ شطرنج باز مرد رده سنی بزرگسالان از ۱۵ استان کشور در این رقابت ها حضور داشته و به مدت سه روز در ۲ بخش تیمی و انفرادی به مصاف یکدیگر رفتند.

رییس هیأت ناشنوایان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در بخش تیمی این رقابت ها کهگیلویه و بویراحمد اول شد، اصفهان عنوان دوم را تصاحب کرد و مازندران نیز مقام سوم را به دست آورد.

پاریاد عنوان کرد: در بخش انفرادی این رقابت ها نیز آرمین رحمت پور از گیلان اول شد، رضا گرمسیری از لرستان عنوان دوم را تصاحب کرد و جمال صداقت جو از کهگیلویه و بویراحمد مقام سوم را به دست آورد.

وی ابراز داشت: این رقابت ها در پنج دور و به روش سوییسی برگزار شد.

پاریاد گفت: ترکیب تیم شطرنج ناشنوایان مردان رده سنی بزرگسالان کهگیلویه وبویراحمد در این رقابت ها شامل جمال صداقت جو، اسحاق حقیقی، اردشیر طارمیان و حسین ساجدیان بود.

وی اظهار داشت: داوود رضوی به عنوان مربی و قادر محمدی نیز به عنوان سرپرست این تیم را همراهی کردند.

افزون بر ۵۰ هزار ورزشکار ساماندهی شده مرد و زن در رشته های مختلف در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =