آمریکا اجساد سرنشینان هواپیمای ساقط شده در افغانستان را منتقل کرد

کابل- ایرنا- سخنگوی فرماندهی پلیس استان غزنی افغانستان اعلام کرد که نظامیان و کماندوهای آمریکایی ساعت ۱۵ (وقت محلی) روز سه‌شنبه جسد ۲ سرنشین هواپیمای ساقط شده را از شهرستان «ده یک» انتقال دادند.

«احمدخان سیرت» در گفت وگوی تلفنی به ایرنا بیان کرد: پس از تلاش‌های زیاد، کماندوها و نظامیان آمریکایی با پوشش هوایی در روستای «سدوخیل» در شهرستان «ده یک» فرود آمده و ۲ جسد را که در هواپیمای ساقط شده مانده بود، انتقال دادند.

وی افزود: هرچند نیروهای زمینی ارتش و پلیس افغانستان نیز از روز گذشته تاکنون در تلاش بودند تا به این منطقه برسند اما هنوز هم موفق نشده‌اند زیرا طالبان در مسیر این نیروها مانع ایجاد کرده است.

سیرت در پاسخ به این سوال ایرنا که برخی رسانه‌ها گفته‌اند، ۲ نفر از سرنشینان هواپیما زخمی بوده و مفقود شده‌اند، گفت: چنین شایعاتی را شنیده‌ایم اما نمی‌توانیم آن را تائید کنیم.

سخنگوی فرماندهی پلیس غزنی ادامه داد: تاکنون شمار سرنشینان هواپیمای ساقط شده و همچنین اینکه همه سرنشینان کشته شده و یا زخمی هم داشته‌اند،‌ مشخص نشده است.

به گفته وی، جزئیات کامل این مهم را باید مقام‌های آمریکایی ارائه کنند.

تاکنون خبرهای ضد و نقیضی از شمار سرنشینان هواپیمای آمریکایی که در غزنی افغانستان سقوط کرده، منتشر شده است.

برخی منابع شمار سرنشینان هواپیمای ساقط شده آمریکایی را ۱۰ نفر، برخی ۶ تن و تعدادی نیز ۲ نفر ذکر کرده‌اند.

طالبان مدعی شده‌ که این هواپیما را ساقط کرده است.

سخنگوی نظامیان آمریکایی در افغانستان این ادعای طالبان را رد و اعلام کرده که هیچ نشانه‌ای از اصابت و یا شیلک به هواپیما مشاهده نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =