۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۵
کد خبرنگار: 1464
کد خبر: 83652098
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه مهریز: برنامه‌های تکراری در دهه فجر اجرا نشود

یزد- ایرنا- امام جمعه مهریز، خودداری از اجرای برنامه‌های قدیمی و تکراری از سوی برخی دستگاه‌ها و تشکل‌ها در دهه فجر را خواستار شد و گفت: این برنامه ها نه تنها سودی ندارد،بلکه عامل بی رغبتی مردم خواهد شد و باید از آن پرهیز کرد.

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی روز سه‌شنبه در جلسه ستاد دهه فجر شهرستان افزود: باید اجرای برنامه‌های جدید بر اساس شرایط روز که همراه با شور و نشاط انقلابی باشد، محور کارهای ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی قرار گیرد.

وی ادامه داد: انجام برخی کارها که سالانه توسط دستگاه‌های دولتی و تشکل‌ها به عنوان وظیفه و یک کار عادی برگزار می‌شود، نباید در دهه فجر به عنوان یک برنامه محوری مدنظر قرار گیرد .

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهریز گفت: حداقل انتظار مردم از مسوولان ارائه خدمات بهتر و بیشتر به شهروندان در دستگاه‌های اجرایی مرتبط به شهر و روستاست.

محی‌الدینی به اهمیت راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن امسال اشاره کرد و بر ضرورت برنامه‌ریزی برای جلب مشارکت حداکثری همگان در این رخداد مهم فرهنگی، ملی و سیاسی 

تاکید کرد.

وی از مدیران خواست ،برای حضور گسترده مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدام کنند و با رعایت بی‌طرفی فقط به دنبال اجرای کامل مقررات باشند.

همچنین فرماندار مهریز گفت: ایجاد زمینه برای حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس اهمیت زیادی دارد، باید مسوولان به این موضوع توجه کنند.

رضا زارع‌زاده مهریزی افزود: مشارکت گسترده و آگاهانه مردم در ۲ حادثه ( راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس) مهم پایان سال جاری  وظیفه دینی، ملی و انقلابی است و برای تحقق آن باید اقدام مناسب صورت گیرد.

وی اظهار داشت: مدیران دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی از وارد شدن به مسائلی که  شائبه طرفداری از داوطلبان انتخابات را به همراه دارد به شدت پرهیز کنند و فقط به دنبال رعایت مقررات باشند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه امسال در کشور برگزار می شود و از ۱۰ شهرستان استان یزد چهار نفر از چهار حوزه انتخابیه به مجلس راه می‌یابند.

حوزه انتخابیه مهریز که شامل شهرستان های بافق، بهاباد، خاتم، ابرکوه و مهریز است یک نماینده در مجلس دارد و مرکز این  شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

۱۶ کمیته ستاد دهه فجر در مهریز تشکیل شد

همچنین هفتم بهمن جاری رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مهریز گفته بود که : ۱۶ کمیته ستاد دهه فجر با حضور جوانان و همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی برای برنامه‌ریزی جشن‌های انقلاب در این شهرستان تشکیل شد.

حجت‌الاسلام محمدعلی متوسل اهم این کمیته‌ها را فرهنگیان، کارگران، ایثارگران، تشکل‌های مردمی، دانشجویان، روستایی، اطلاع‌رسانی، روحانیان  پشتیبانی و ارزیابی عملکرد ذکر کرد .

وی  اظهارداشت:  سال گذشته حدود ۲۰۰ برنامه فرهنگی، هنری، ورزشی و بصیرتی در دهه فجر برگزار شد، پیش‌بینی می‌شود امسال به ۳۰۰ برنامه برسد .

جشن های انقلاب همزمان با ورود تاریخی امام راحل به ایران در ۱۲ بهمن آغاز می‌شود و تا ۲۲ بهمن ادامه دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =