فرماندار دماوند: انتخابات اولویت است اما از دیگر خدمات غافل نشویم

تهران – ایرنا - فرماندار شهرستان دماوند گفت: عرصه انتخابات شوخی بردار، خدشه بردار و توقف پذیر نیست و بدانید رمز موفقیت در اجرای انتخابات پیشرو، داشتن نظم و انضباط است و باید در اولویت کارها قرار گیرد اما نباید از دیگر کارها غافل شد.

به گزارش ایرنا، مجید صفری روز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان که با حضور مسئولان ادارات منطقه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، با اشاره به اهمیت برگزاری برنامه های ویژه دهه مبارک فجر و انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: شمارش معکوس انتخابات آغاز شده و مقدمات آن طبق برنامه در حال اجراست و همه ما یک هدف داریم و آن اجرای انتخابات به موجب قانون و رعایت اصل بی طرفی است.

وی ادامه داد: در کنار اهمیت انتخابات، نباید موضوعات دیگر در حوزه های مختلف همچون پیگیری اعتبارات، اجرای سند توسعه شهرستان، مطالبات مردمی و ... کمرنگ شود چرا که رسالت اصلی همه ما انجام وظایف و تکالیف قانونی در قبال مردم و نظام مقدس جمهوری است.

نماینده عالی دولت در شهرستان دماوند با بیان اینکه اصل کار درک شرایط موجود است، بیان کرد: حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه در انتخابات پیشرو طبق برنامه پیش رفته است و شهرداران، بخشداران، روسای ادارات و مجریان انتخابات موظف هستند نسبت به انجام امور انتخابات حساسیت ویژه ای داشته باشند.

صفری با بیان اینکه کمیته های مختلف بصورت مرتب فعالیت ها را رصد می کنند، گفت: حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه در کنار ستاد انتخابات، کمیته بحران نیز به منظور کنترل اتفاقات و حوادث طبیعی تشکیل نموده است و بدانید موارد اجرای انتخابات بعنوان یک دستور است و هیچکس حق تخطی از آن را ندارد.

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به حساسیت های این دوره از انتخابات، خاطرنشان کرد: وزارت کشور تلاش‌هایی انجام داده و مقرر شده تا دستگاه احراز هویت در اختیار ما قرار دهند که در این صورت کار در شعبه اخذ رأی سریع‌تر انجام می‌شود و با تعامل هیئت نظارت استان تهران، مرکز و شهرستان و با رعایت همه ضوابط و مقررات، انتخابات خوبی در پیش داریم.

این مقام مسئول همچنین در خصوص برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: برنامه های مفصلی در این ایام پیش بینی شده است که ضرورت دارد این برنامه ها باشکوه تر برگزار شود.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون سه دوره افتتاح و کلنگ زنی و بهره برداری از پروژه ها را داشته ایم و پروژه های دهه فجر چهارمین دوره از این اقدامات خواهد بود و در حوزه های مختلف عمرانی، صنعتی، شهری و ... شاهد اتفاقات مثبتی خواهیم بود.

شاهرخ جهانشاهی، معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند نیز در این جلسه انتخابات را تجلی مردم سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: حضور گسترده مردم در انتخابات هرچه بیشتر باشد تهدیدها، دسیسه ها و توطئه های دشمن نقش برآب خواهد شد و حضور حداکثری در این حماسه سیاسی کشور را بیمه خواهد کرد.

وی از دستگاه های و افراد خواست در روند انتخابات تمکین داشته و همه امکانات و نیروهای انسانی را در اختیار ستاد انتخابات شهرستان قرار دهند و از سوی دیگر فضاسازی برای برگزاری انتخاباتی پرشور را فراهم کنند.

هیات نظارت موظف به نظارت بر انتخابات سالم است

عزت الله خانجانی، رئیس هیات نظارت بر انتخابات شهرستان دماوند گفت: طبق ماده ۱۱ قانون انتخابات در مجلس شورای اسلامی، پشتیبانی و کمک ادارات به فرمانداری اشاره شده است که نهادها موظف هستند با درخواستهای شورای نگهبان همکاری لازم را چه در فراهم سازی امکانات و چه تامین نیرو داشته باشند.

وی بیان کرد: در زمینه تخلفات انتخاباتی هیات نظارت موظف به نظارت بر انتخابات سالم است، یکی از مصادیق تخلفات در حوزه سیستم اداری است که ممکن است از امکانات دولتی به نفع یک نامزد انتخاباتی استفاده کند.

خانجانی افزود: تخلف سیستم اداری در قانون پیش بینی شده و اگر گزارشی صورت گیرد قوه قضائیه با آن برخورد میکند و از سوی دیگر اگر تخلف مذکور در نتیجه انتخابات تاثیر داشته باشد، میتواند انتخابات را با اشکال مواجه کند.

وی با بیان اینکه بی طرفی باید به طور صد درصدی حفظ شود، گفت: در دوره های قبل در انتخابات نمونه هایی از تخلفات برخی از ادارات و روسای آنان را شاهد بوده ایم، اما باید تلاش شود فضای اداری، سیاسی و انتخاباتی نشود.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شهرستان دماوند گفت: هرچند با آغاز انتخابات شاهد شایعات بسیاری در فضای مجازی میشویم اما نباید در فضای ادارات، بگومگو و مباحث انتخاباتی صورت گیرد.  

وی بیان کرد: ۱۱ بهمن ماه نتیجه تقریبا نهایی بررسی تایید یا رد صلاحیت ها و ترکیبات انتخاباتی مشخص میشود، اما نباید تحت تاثیر مسائل مختلف قرار بگیریم.

خانجانی افزود: برخلاف برخی شایعات مبنی بر ضعف در برگزاری انتخابات، مقدمات اجرای انتخابات با قوت در حال اجراست و امید است انتخاباتی سالم و در شان شهرستان دماوند را برگزار کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =