راه اندازی واحد مراقبت بهداشتی شبانه روزی در گمرگ آستارا

رشت - ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از راه اندازی واحد مراقبت بهداشتی ۲۴ ساعته برای پیشگیری از بیماری کرونا در گمرگ آستارا خبر داد.

فردین مهرابیان غروب روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با تشریح اقدامات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای پیشگیری از بیماری کرونا افزود: تجهیز واحد مراقبت به وسایل مراقبتی از جمله تب سنج ، ماسک و غیره و برگزاری گروه های آموزشی برای گروه های مراقبتی در پایگاه ها و هماهنگی با مراجع ذیصلاح گمرک انزلی از جمله برنامه های معاونت بهداشتی برای پیشگیری از کرونا است.

وی اظهار داشت: تعامل و همکاری مراقبت بهداشتی در پایگاه بهداشتی مرزی آستارا توسط شبکه بهداشت و درمان آستارا، توزیع پوستر راه های پیشگیری از بیماری کرونا به تمامی شبکه های بهداشت و درمان، هماهنگی با مراکز خدمات جامع و مراکز بهداشت گیلان و بیمارستان ها، بازدید از پایگاه مراقبت بهداشتی بندرانزلی و برنامه ریزی برای برگزاری کلاس های آموزشی در این باره از دیگر اقدامات است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان خاطر نشان کرد: هماهنگی با پایگاه های بهداشتی مرزی ، هوایی، دریایی و زمینی در رشت، آستارا و بندرانزلی درباره برنامه ریزی برای کنترل موارد مشکوک و برگزاری کمیته های هماهنگی و اجرایی درون بخشی از دیگر اقدامات معاونت بهداشتی گیلان برای پیشگیری از بیماری کرونا است.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ موردی از بیماری کرونا در کشور و استان گیلان گزارش نشده، اظهار داشت: ضروریست تا موارد بهداشتی برای پیشگیری از بیماری کرونا توسط مردم رعایت شود.

پیشگیری ویروس کرونا جدید همانند بسیاری از بیماری های ویروسی مجاری تنفسی بسیار ساده بوده و شامل شست و شوی مکرر دست و صورت با شوینده های مناسب، عدم تماس نزدیک با افراد دارای علائم شبه آنفلوآنزا، پرهیز از  روبوسی و در آغوش کشیدن است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =