افزایش ۳.۵ درصدی بازدید از موزه‌های آذربایجان‌شرقی

تبریز- ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، از ثبت ۷۹ هزار بازدید از موزه های استان در فصل پاییز سال ۹۸ خبر داد و گفت: در فصل پاییز سال جاری میزان بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی، فرهنگی استان نسبت به پاییز سال ۹۷ با افزایش ۳.۵ درصدی همراه بود.

مرتضی آبدار روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: این استان به دلیل برخورداری از پیشینه کهن دارای آثار فرهنگی و تاریخی فراوانی از ادوار مختلف است که این موضوع سبب وجود موزه و خانه های تاریخی متعددی در آذربایجان شرقی شده است.

وی با اشاره به افزایش سفر به استان در پاییز ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: به تبع این افزایش سفر بازدید از موزه های غنی و جاذبه های شاخص استان نیز افزایش یافت.

آبدار به تعداد موزه های تاریخی و فرهنگی استان اشاره کرد و گفت: این اداره کل جهت ارتقا جایگاه و ارزش اشیای فاخر در استان باهدف معرفی به عموم، تلاش بسیار زیادی شده است و موزه هایی از جمله "دفاع مقدس" و "چاپ، نشر، تعلیم و تربیت"، "هنر مکتب تبریز"، "شعر و ادب آذربایجان"، "خانه موزه ستارخان"، "موزه خیمه شب بازی"، "خانه موزه پروین اعتصامی" و "موزه بنادر و دریانوردی بندر شرفخانه" در شرف تجهیز و تاسیس هستند که با افتتاح این ۸ موزه، تعداد موزه های استان به ۴۵ مورد می رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =