وزارت خارجه فلسطین: راه حل بدون قدس را هرگز نمی پذیریم

تهران-ایرنا-وزارت خارجه فلسطین روز سه شنبه در آستانه رونمایی از طرح سازش «معامله قرن» در بیانیه ای تاکید کرد: فلسطین با هر گونه راه حلی که قدس را به اشغالگران بدهد، به طور قاطع و صریح مخالف است.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین(معا)، وزارت خارجه فلسطین در این بیانیه آورده است: در ادامه حمایت آمریکا از مواضع دولت اشغالگر و شهرک سازی ها، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا معتقد است که فرصتی برای موفقیت آمیز بودن آنچه «معامله قرن» می خواند، وجود دارد. اما آنچه از بندهای «طرح صلح» آمریکا برای خاورمیانه درز یافته است، هیچ فرصتی نه امروز و نه فردا  به فلسطینی ها جهت تعامل مثبت با آن را نمی دهد. 

این بیانیه افزود: ترامپ و تمیمش از کدام فرصت و موفقیت صحبت می کنند؟ در حالی که خوب می دانند طرف فلسطینی با هرگونه راه حلی که قدس را استثنا کند و آن را به اشغالگران بدهد، به اسرائیل حق یک طرفه برای تعیین مرزها بدهد و نیز نزدیک به ۴۰ درصد از کرانه باختری را مجانی به طرف اسرائیلی واگذار کند، به طور قاطع مخالف است.  

ترامپ امروز سه شنبه ساعت پنج به وقت گرینویچ از جزئیات طرح ضد فلسطینی «معامله قرن» رونمایی خواهد کرد.

وی ادعا کرده که بسیاری از کشورهای عربی با این طرح موافقت کرده اند.

از سوی دیگر،‌ «نبیل ابوردینه» سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین نیز از سفیران عربی و مسلمانان خواست در مراسم اعلان معامله قرن در واشنگتن شرکت نکنند.

وی گفت: این مراسم توطئه ای برای نابودی حقوق مردم فلسطین و ناکام گذاشتن طرح تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شرقی است.

شهرهای مختلف فلسطین نیز در واکنش به این اقدام ترامپ، تظاهرات سراسری در غزه و کرانه باختری برگزار خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =