جهاد اسلامی هم دعوت تشکیلات خودگردان برای نشست فوق العاده را پذیرفت

تهران - ایرنا - جنبش جهاد اسلامی همچون جنبش حماس، دعوت تشکیلات خودگردان فلسطین جهت شرکت در جلسه فوق العاده برای بررسی راهکارهای مقابله با طرح آمریکایی «معامله قرن» را پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، «خالد البطش» مسئول روابط ملی جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد که این جنبش در جلسه فوق العاده که قرار است امروز (سه شنبه) در رام الله برگزار شود شرکت خواهد کرد.

به گزارش رسانه های فلسطینی، جلسه فوق العاده تشکیلات خودگردان فلسطین قرار است عصر امروز (سه شنبه) ساعت هفت به وقت محلی در رام الله و همزمان با اعلام طرح ضد فلسطینی «معامله قرن» از سوی ترامپ برگزار شود.

در این جلسه، اعضای کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین، کمیته مرکزی جنبش فتح و فرماندهان سرویس های امنیتی فلسطین حضور خواهند داشت.

«خلیل الحیه» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز با قدرانی از «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین برای دعوت از این جنبش جهت حضور در جلسه فوق العاده در آستانه اعلام طرح سازش «معامله قرن» تاکید کرد که حماس و سایر گروه های مقاومت در آن شرکت خواهند کرد.

طرح معامله قرن که توسط دولت آمریکا ارائه شده است، شامل انضمام کامل قدس و شهرک‌های موجود در کرانه باختری به رژیم صهیونیستی و نادیده گرفتن حق بازگشت آوارگان فلسطینی است.

قرار است ترامپ روز سه‌شنبه پیش از دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «بنی گانتز» رهبر حزب آبی‌ سفید این رژیم، از طرح یادشده رونمایی کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =