توهین کننده‌ها به قومیت‌ها در میدان‌های ورزشی به وحدت ملی لطمه می‌زنند

تبریز- ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‎شرقی بر برخورد جدی با عوامل توهین به قومیت‌ها تأکید کرد و گفت: نباید اجازه داد تا در این شرایط خاص، وحدت و انسجام بین مردم و قومیت‌های مختلف خدشه‌دار شود.

علیار راستگو روز سه شنبه در جلسه کمیسیون ورزش استان، با اشاره به اتفاقات مسابقه تیم‌های تراکتور و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تهران، اظهار کرد: امروز معاندان کشور و نظام به دنبال سوءاستفاده از حرکت‌های هنجارشکنانه هستند و کسانی که چنین حرکت‌های را انجام می‌دهند دانسته یا ندانسته وحدت و انسجام مردم را مورد هدف قرار می‌دهند.

وی با اشاره به این‌که ایران اسلامی، متشکل از قومیت‌های مختلف است، افزود: ورزش، عرصه جوانمردی و صلح و دوستی است و شایسته نیست که در میدان های ورزشی شاهد حرکت‌های تفرقه‌آمیز و اختلاف‌افکن باشیم.

راستگو از پیگیری جدی مسوولان استان برای برخورد قاطع مراجع قضایی با عوامل توهین به قومیت‌ها در میادین ورزشی خبر داد و از وزارت ورزش و جوانان نیز خواست تا از حضور هنجارشکنان در ورزشگاه‌ها جلوگیری کند.

وی همچنین با قدردانی از هواداران واقعی تیم تراکتور، از آنان خواست تا همانند گذشته، اجازه سوء استفاده را به معاندان و بدخواهان ندهند.

در این نشست که تعدادی از مسوولان اجرایی استان و مدیران باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتور و هیأت فوتبال در آن حضور داشتند، گزارشی از اتفاقات مسابقه تیم‌های تراکتور و پرسپولیس ارائه و پس از بررسی ابعاد مختلف آن، مقرر شد هر یک از دستگاه‌های مرتبط، پیگیری‌های لازم برای برخورد با عوامل توهین کننده را به طور جدی و قاطع انجام دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =