استاندار آذربایجان‌شرقی بر توسعه پایدار و متوازن تاکید کرد

تبریز- ایرنا - استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه توسعه هریک از مناطق و شهرستان‌های استان در توسعه همه‌جانبه استان موثر است، افزود: جذب سرمایه‌گذاری و ارتقای شاخص‌های توسعه در همه مناطق استان باید مورد توجه مسوولان دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

محمدرضا پورمحمدی روز سه شنبه در جلسه بررسی طرح ارتقای شاخص‌های توسعه پایدار اقتصادی در شهرستان بستان‌آباد، همکاری همه دستگاه‌های مسوول در اجرای این طرح را ضروری دانست و گفت: هم‌اکنون ۹ ناحیه صنعتی در این شهرستان فعال است که باید تلاش شود تا شرکت‌های مطرح و تأثیرگذاری چون ایدرو و ایمیدرو در این شهرستان سرمایه‌گذاری کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به انتخاب بستان‌آباد به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان منتخب کشور برای ارتقای شاخص‌های توسعه پایدار اقتصادی بر تلاش جدی دستگاه‌های مسوول برای افزایش سرمایه‌گذاری در این شهرستان تأکید کرد و گفت: نتیجه کار گروهی دستگاه‌ها باید منجر به ارتقای شاخص‌های توسعه در این شهرستان شود.

وی با اشاره به طرح ایجاد دو شهرک صنعتی فولاد و شیرینی در شهرستان بستان‌آباد، از دستگاه‌های اجرایی مسوول خواست استعلام‌های فنی مربوط به احداث این دو شهرک را در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ داده و اقدامات لازم برای آغاز به کار آنها را انجام دهند.


استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر برگزاری هرچه بهتر برنامه‌های دهه فجر در استان تأکید کرد و گفت: مدیران استان از فرصت دهه فجر برای بیان عملکرد دستگاه‌های اجرایی از طریق صداوسیما و رسانه‌ها استفاده کنند.

وی همچنین خواستار کاهش مدت زمان پاسخ به استعلام‌ها در ادارات استان شد و گفت: استعلام‌ها باید در مدت زمان مشخصی پاسخ داده شود و بعد از این مدت، عدم پاسخ به منزله موافقت با استعلام تلقی شود.

تقی کرمی، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی نیز با اشاره به اینکه ۳۱ شهرستان در سطح کشور به عنوان شهرستان‌های هدف طرح توسعه انتخاب شده‌اند، گفت: سازمان برنامه و بودجه نقش مهمی در اجرای این طرح دارد.

وی از پیشنهاد طرح‌های مختلف اشتغال‌زایی به سازمان‌های ایدرو و ایمیدرو و طرح‌های توسعه کشاورزی به بنیاد برکت خبر داد.

فرماندار بستان‌آباد و تعدادی از مدیران استانی و محلی نیز در این جلسه گزارشی از روند اجرای طرح توسعه شهرستان بستان‌آباد ارائه کردند.

طرح توسعه بستان آباد به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان کم برخوردار کشور در مدت ۵ سال اجرا می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =