۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۸
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 83651945
۰ نفر

برچسب‌ها

۲.۵ هکتار زمین کشاورزی در فردیس آزاد سازی شد

کرج - ایرنا - مدیراداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس اعلام کرد که با تخریب تعدادی بنای غیر مجاز، ۲۵ هزار متر مربع زمین کشاورزی در این شهرستان آزاد سازی شد.

علیرضا بدری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی ، امروز این اراضی با دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان و  همکاری کلانتری ۱۵ مشکین دشت فردیس آزاد سازی  شد.

وی با اشاره به لزوم حفظ و حراست از زمین های کشاورزی به عنوان سرمایه ملی و طبیعی و در راستای تولید بیشتر محصولات کشاورزی و تامین امنیت غذایی مردم اظهار داشت: در

اجرای آزاد سازی این اراضی ۱۷ مورد دیوارکشی ، یک  استخر و یک  آلاچیق غیر مجاز  در اراضی کشاورزی شهرستان فردیس تخریب شد.

مدیر جهاد کشاورزی فردیس افزود: بر اساس قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی هرگونه ساخت و ساز در خارج از محدوده قانونی شهرها و روستاها بدون اخذ مجوز از کمیسیون تبصره یک ماده یک قانون مذکور ممنوع می باشد و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.

وی از شهروندان خواست از خرید املاک فاقد مجوز خودداری نموده و قبل از انجام معامله از مراجع ذیصلاح از جمله جهاد کشاورزی فردیس استعلام نمایند تا مورد سوء استفاده افراد سودجو واقع نشوند.

بدری گفت: مردم برای حفظ و صیانت از اراضی زراعی و باغ ها هرگونه تبدیل و تغییر کاربری غیرمجاز را به سامانه ۱۳۱ گزارش کنند.

از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۴۰ مورد  ساخت و ساز غیر مجاز در حریم بخش مشکین دشت تخریب شده است.

شهرستان فردیس حدود ۲ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی دارد.

مشکین دشت  دارای ۸۰ هزار نفر جمعیت است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha