مصرف انرژی در ساختمان‌ها بهینه می‌شود

تهران- ایرنا- بهینه سازی انرژی در ساختمان و کاهش تلفات انرژی می‌تواند صرفه جویی قابل توجهی در حوزه ملی به همراه داشته باشد، در این راستا معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری از مالکان ساختمان‌هایی که متقاضی اجرایی طرح بهینه‌سازی انرژی در ساختمان هستند، حمایت می‌کند.

به گزارش معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، «پروژه بهینه­‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان» از جمله طرح‌هایی است که به این منظور در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شده است.

این پروژه سعی دارد تا با تجمیع تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه و توسعه فرهنگ‌سازی میان شهروندان، مردم را با مفهوم بهینه سازی انرژی آشنا کند.

پروژه بهینه­‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان، با نظارت معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری، از اجرای راه‌کارهای صرفه‌جویی انرژی در ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری در شهر تهران حمایت مالی می‌کند. شهروندان متقاضی می‌توانند با مراجعه به سایت این پروژه  http://eeeb.ir از جزئیات این بسته حمایتی و نحوه ثبت نام، در طرح مطلع شوند.

بر اساس سند جدید چشم انداز، باید تا سال ١٤٢٧ مصرف انرژی در کشور به یک دوم مصرف فعلی کاهش یابد.

بر همین اساس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تدوین بسته حمایت مالی و توسعه فرهنگ سازی، سعی دارد تا توجه بیش‌تری را به این مقوله مهم جلب کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =