فرهادی‌زاد: نگاه حمایتی نقش مهمی در ورزش زنان دارد

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش بانوان گفت: نگاه حمایتی نقش مهمی در توسعه ورزش زنان در ابعاد مختلف خواهد داشت.

«مهین فرهادی‌زاد» با اشاره به اهمیت المپیک‌های  ورزشی برای ورزشکاران کشورها اظهار داشت: المپیک توکیو سی و دومین دوره‌ای است که نخبگان ورزشی ۲۰۶ کشور جهان در ۳۳ رشته ورزشی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

وی افزود: در طول برگزاری این رویداد مهم ورزشی، ایران در دو بخش زنان و مردان حضور موثری داشته و توانسته سهم خوبی از این رقابت‌ها داشته باشد.

معاون وزیر ورزش و جوانان خاطر نشان کرد: در بخش زنان تاکنون چهار سهمیه المپیک کسب کرده‌ایم و در پارالمپیک نیز ٩ زن نخبه ورزشی در رشته ‌هایی مثل تیر و کمان، تیراندازی، پرتاب نیزه، دو و میدانی و ... توانسته‌اند جواز ورود این رقابت‌ها را به دست بیاورند.

فرهادی‌زاد تصریح کرد:تمام تلاش ما این است که دختران ایران بتوانند بر روی سکوهای افتخار بایستند و نام ایران و زن ایرانی را در میادین ورزش طنین انداز کنند.

معاون توسعه ورزش بانوان تاکید کرد: خوشبختانه در مجموعه ورزش همه مصمم هستند که ورزشکاران کشورمان به ویژه زنان در رویدادهای مهم ورزشی حضور پیدا کنند به طوری که در شورای برون مرزی، ستاد عالی بازی‌ها، نشست‌های تخصصی ساعت‌ها درخصوص رشته‌ها و  ورزشکاران المپیکی و چگونگی فراهم کردن امکانات و شرایط مناسب به منظور آماده سازی این عزیزان برای حضور موفق در توکیو، بحث و تبادل نظر می شود.

وی در پایان گفت:  بی تردید نگاه حمایتی نقش مهمی در ورزش زنان دارد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha