عبدالله: طالبان با هدف پیروزی در جنگ خواهان خروج خارجی‌ها هستند

کابل - ایرنا - عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان اعلام کرد که گروه طالبان با هدف و نیت پیروزی در جنگ علیه دولت، خواهان خروج نظامیان خارجی هستند، اما آنها اشتباه می‌کنند.

عبدالله عبدالله امروز سه شنبه در مراسمی در استان پروان در شمال کابل پایتخت افغانستان تصریح کرد:‌ آنهایی که فکر می ‌کنند با جنگ موضوع افغانستان را حل می کنند یا منتظر خارج شدن نیروهای آمریکایی به گونه کامل هستند، اشتباه فکر می کنند.

وی گفت که دولت و مردم افغانستان آماده هستند که از مسیر صلح به جنگ جاری در این کشور پایان دهند.

عبدالله روز گذشته در کابل نیز گفت که  بدون هیچ پیش شرطی آماده  گفت وگو با طالبان است اما اگر آتش بس هرچه زودتر عملی شود از آن استقبال می کند.

ریاست اجرایی و ریاست جمهوری افغانستان در رابطه به آتش بس و کاهش خشونت در جریان گفت وگو با طالبان دچار اختلاف هستند به طوریکه  رییس جمهوری آتش بس را پیش شرطی برای گفت وگو با طالبان اعلام کرده است ولی ریاست اجرایی کاهش خشونت را نیز می پذیرد.

منابع نزدیک به گروه طالبان با اعلام توقف مذاکرات با آمریکا اعلام کرده اند که طالبان درخواست آمریکا برای کاهش خشونت را رد کرده است.

«سیداکبرآغا» رئیس شورای عالی راه نجات افغانستان و از فرماندهان سابق طالبان گفته است که گفت وگو بین آمریکا و طالبان برای چند روز متوقف شده است.

وی افزوده است که آمریکایی ها از طالبان خواسته اند که کاهش خشونت ادامه یابد اما طالبان این خواست آمریکا را نپذیرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =