ضرورت برخورد قانونی با پدیده شوم زمین‌خواری قبل از وقوع جرم

اردبیل - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور از لزوم برخورد قانونی با پدیده شوم زمین‌خواری قبل از وقوع جرم در استان‌های کشور خبر داد.

ابراهیم حسن‌آبادی روز سه‌شنبه در آیین معارفه فرمانده یگان حفاظت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: با عنایات ویژه مقام معظم رهبری در مقوله حفاظت از اراضی کشاورزی یگان‌های مستقلی در تمامی استان‌ها و شهرستان‌های تابعه تشکیل و حراست و حفاظت از اراضی کشاورزی را با پشتیبانی سامانه مردمی ۱۳۱ به عهده گرفتند.

وی اظهارداشت: قرار است هر سال به میزان مورد نیاز سربازان وظیفه به صورت امریه با مدیریت‌های امور اراضی استان‌های کشور همکاری های تنگاتنگی داشته باشند و برنامه‌ریزی شده این سربازان به لباس‌ها و یونیفرم‌ها و امکانات دفاعی روز مجهز شده و آمادگی مقابله با متخلفان با اراضی کشاورزی را از هر لحاظ دارا باشند.

وی زمین‌خواری را پدیده شوم و نکوهیده‌ای دانست که اگر از قبل از وقوع جرم با آن با قاطعیت برخورد نشود قطعا ًخسارت‌های جبران‌ناپذیری به اراضی کشاورزی وارد خواهد شد.

وی تشریح کرد: همه باید احساس وظیفه کنیم و اجازه ندهیم ساخت ویلاها و اماکن مسکونی آنهم صرفا ًبا دید تفریحی اراضی کشاورزی را به مخاطره بیندازد.

حسن‌آبادی افزود: برای تامین امینت غذایی، خودکفایی در تولید انواع محصولات کشاورزی ، اشتغال‌زایی برای جوانان تحصیل کرده و بیکار جامعه و صادرات انواع محصولات کشاورزی باید در پله اول در حفاظت از اراضی کشاورزی و جلوگیری از تخریب آنها برنامه‌ریزی کرده و اجازه فرصت‌طلبی و سودجویی به افراد خاطی جامعه را ندهیم.

یاور میرزایی ،مدیر سابق امور اراضی استان اردبیل هم گفت: در ۲ سال گذشته در بخش زارعت استان ۶۶۹ مورد و به مساحت ۹ هزار و ۲۴۹ اراضی واگذار شده است.

او افزود: در بخش باغات نیز ۲ مورد به مساحت ۲۰۵ هکتار ، طرح وابسته به کشاورزی به تعداد ۱۴ مورد و به مساحت ۱۲۴ هکتار و فروش به تعداد ۶ مورد و به مساحت ۹۸۰ هکتار و نظارت بر اراضی واگذار شده نیز به تعداد هزار و ۳۷۵ مورد و به مساحت ۳۸ هزار و ۱۷۷ هکتار واگذار شده و با شدت و قدرت با ساخت و سازهای غیرمجاز و تخریب اراضی کشاورزی برخورد می‌شود.

در این مراسم سرهنگ رضا قاسمی به عنوان فرمانده یگان حفاظت امور اراضی استان اردبیل معرفی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =