گردهمایی دانش آموزان فاطمی،در مجتمع فرهنگی آستان مقدس قم در پره سر

رضوانشهر- ایرنا – مسئول مجتمع فرهنگی تربیتی آستان مقدس قم گفت:گردهمایی دانش آموزان فاطمی، همزمان با ایام فاطمیه و شهادت دخت نبی مکرم اسلام در مجتمع فرهنگی آستان مقدس قم واقع در پره سر رضوانشهر برگزار شد.

 مهرعلی گواهی اظهار داشت: این گردهمایی با هدف ایجاد همدلی و همبستگی بیشتر و برای آشنایی نسل جدید با فرهنگ فاطمی، با همکاری متولیان حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و اداره آموزش و پرورش رضوانشهر در این مجتمع برگزار شد.

 وی افزود: حضور چشمگیر افراد خردسال و همچنین دانش آموزان که پرچم های عزای فاطمی را در دست داشتند، رنگ و بوی خاصی به این مراسم داده بود.

 نماینده آستان مقدس قم با اشاره به شیوه های انتقال فرهنگ فاطمی گفت: فرهنگ علوی، نبوی و مهدوی در دل فرهنگ فاطمی است و بر این اساس است که باید فرزندان خودمان را از سنین کودکی با این موضوعات آشنا سازیم.

 در خاتمه آیین  با حضور امام جمعه پره سر، معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش و جمعی از علما و مبلغان اعزامی از حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها ، جمع حاضر برنامه ناهار مهمان کریمه اهل بیت(ع) بودند.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و مجتمع فرهنگی تربیتی آستان مقدس قم با هدف ترویج علوم قرآنی و فرهنگ اهل بیت علیه السلام بعنوان کانون وحدت، از سال ۱۳۸۲ در این منطقه تأسیس شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =