امور تربیتی و پرورشی متعلق به انقلاب و نظام است

تهران- ایرنا- مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: بحث امور تربیتی و معاونت پرورشی متعلق به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران است و مقام معظم رهبری نیز همواره بر تقویت آن تاکید دارند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علی رمضانی روز سه شنبه در نشست مشترک معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران افزود: آمادگی داریم با هم افزایی و استفاده از ظرفیت موجود در وزرات آموزش و پرورش و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران گام های موثری برای تربیت موثر دانش آموزان برداریم.

وی تصریح کرد: بحث امور تربیتی و معاونت پرورشی متعلق به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران است و مقام معظم رهبری در ۲ سال اخیر در دیدارهایی که با فرهنگیان داشته اند، بسیار بر بحث امور تربیتی و معاونت پرورشی تاکید کرده اند که نشان می دهد باید از همه ظرفیت ها برای ارتقای امور تربیتی و معاونت پرورشی استفاده کنیم و زمینه های زیادی برای همکاری در این زمینه وجود دارد.

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت های اداره کل قرآن، عترت و نماز  گفت: فعالیت های بسیار ارزشمندی در  سال های اخیر در زمینه های قرآن، عترت و نماز  وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته است از جمله آنها می توان به طرح ملی حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم، سوگواره احلی من العسل و توسعه و تجهیز نمازخانه های مدارس اشاره کرد. بنابراین ظرفیت های فراوانی برای همکاری در این زمینه ها وجود دارد.

وی اظهار داشت: در اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی نیز زمینه های مشترک همکاری بسیار زیاد است.

رمضانی گفت: در اداره کل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی نیز زمینه های مشترک همکاری بسیار فراوان است و باید با شناخت ظرفیت ها و توسعه همکاری های مشترک در زمینه ارتقای تربیت شهروندان گام موثری برداشته شود. 

وی خاطرنشان کرد: معاونت پرورشی و فرهنگی مرکز تربیت نیروهای انقلابی است و باید خلاء های موجود در این زمینه برطرف شود.

مهدی امینی، معاون برنامه ریزی، توسعه و امور شوراهای سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران نیز در این جلسه گفت: باید عناصر و ظرفیت های مشترک شناسایی شود تا زمینه انعقاد تفاهم نامه مشترک را فراهم کنیم؛ زیرا در هر دو دستگاه ظرفیت هایی وجود دارد که قابلیت انجام امور مشترک را دارد .

در ادامه این جلسه نیز هریک از معاونان و روسای ادارات به ارائه مطالب و پیشنهادها مربوطه پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =