۱۰۰ هزار تن کالا از گمرکات قم صادر شد

قم - ایرنا - مدیرکل گمرکات قم گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه ۱۰۰ هزار تن کالا به ارزش ۱۲۰ میلیون دلار از گمرکات قم به بازارهای بین المللی صادر شد.

محمد خلیلی روز سه شنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان قم در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا،‌ بیان کرد: در همین رابطه محصولاتی همچون گرانول،‌ پفک، کفش و صندل، شمش سرب، مواد و محصولات پلاستیکی و شیمیایی و هیدروکربن به کشورهایی مانند عراق، افغانستان، امارات، هند، پاکستان و ازبکستان صادر شده است.

وی بیان کرد: در بخش واردات نیز در این مدت ۵۳۰ هزار تن کالا همچون خودروسواری،‌ اجزا و قطعات موتورسیکلت، الیاف اکرولیک،‌ اجزا و قطعات ماشین لباسشویی و پکیج و لوازم آرایشی و بهداشتی، وارد گمرکات استان شده است که بسیاری از این محصولات مواد اولیه مورد نیاز در خط تولید واحدهای صنعتی استان است.

وی ادامه داد: محصولات وارد شده به گمرکات استان بیشتر از کشورهایی مانند کره،‌ چین، هند،‌ ایتالیا،‌ امارات،‌ ترکیه و ژاپن به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار است.

درآمد کل گمرکات قم به ۳۷۱ میلیارد تومان رسید

خلیلی گفت:‌ درآمد کل گمرکات استان از ابتدای سال جاری تاکنون به رقم ۳۷۱ میلیارد تومان رسید که از مجموع کل درآمد در این مدت ۷۰ میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده و سایر عوارض و مبلغ ۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان درآمد استانی است.

وی افزود: در بخش ترانزیت نیز طی این مدت مقدار ۶۲هزار و ۵۹۴ تن کالا از سایر گمرکات به گمرکات استان قم ترانزیت شده است که در مقایسه با مدت مشابه از نظر وزن ۱۸ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد:‌ در بخش امانات پستی نیز تعداد ۲۴۹ بسته به وزن ۴۵۷کیلوگرم از کشورهایی همچون آمریکا، استرالیا،‌ امارات،‌ آلمان و عراق به عنوان هدیه و سوغات به بخش امانات خارجی گمرکات استان قم وارد و ترخیص شده و تعداد یکهزار و ۱۲۶ بسته به وزن سه‌هزار و ۹۴۵ کیلوگرم هدیه و سوغات از این طریق صادر شده است.

مدیرکل گمرکات قم همچنین گفت: با تلاش اداره کل گمرکات قم و همکاری نیروی انتظامی و سازمان صمت استان در بخش قضایی نیز تعداد ۲۷۸ پرونده مظنون به قاچاق به ارزش ۲۱۷ میلیارد تومان در گمرکات استان تشکیل شده است./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =