۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۲
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83651775
۰ نفر

برچسب‌ها

غلظت غبار در نواحی صنعتی سمنان افزایش می‌یابد

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: حاکم بودن جوی پایدار تا ۲۴ ساعت آینده سبب افزایش غلظت غبار در نواحی غربی و صنعتی این استان می‌شود.

ایرج مصطفوی روز سه‌شنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: براساس الگوهای پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، به تدریج از بعدازظهر چهارشنبه و در روز پنجشنبه با گذر امواج کم دامنه، پدیده ابرناکی به ویژه در نواحی شمالی و ارتفاعات دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به حاکم بودن جوی به نسبت پایدار در سمنان در روزهای جمعه و شنبه، تصریح کرد: روزهای پنجشنبه تا شنبه در برخی نقاط این استان وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای شهر سمنان یک درجه سانتیگراد زیر صفر و بیشینه دمای آن ۱۰ درجه سانتیگراد بود.

مصطفوی اضافه کرد: رضوان با کمینه هشت درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و ایوانکی با حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

اخبار مرتبط